NAOZAJ LETNÉ FITNESS KOKTAILY

NAOZAJ LETNÉ FITNESS KOKTAILY

Autor článku: Extrifit Slovakia

 

 

 

Vonku je, ako je. Pre niekoho to pravé leto, iný sa zabarikádoval v pivnici s hlavou vo škopku studenej vody. Nech to teda znášate akokoľvek, jedna vec je istá. V oboch prípadoch vám bodne nejaký skvelý, osviežujúci nápoj, nijako hutný a ťažký na žalúdok.

 

 

 

 

A keď už sme na fitnes stránkach, mal by mať tiež  nejaký prínos pre organizmus v podobe prísunu  vitamínov a minerálov, ktoré intenzívnym potením strácame.Máme teda pre vás pár vyložene letných tipov, ktoré, ako veríme, vám budú chutiť, dodajú potrebné osvieženie a napumpujú vás všetkým, čo v lete potrebujete.

Myslím, že ak vymeníte Iontex za BCAA Instant, alebo dáte v rovnakej  príchuti oboje, máte skutočne skvelý letný proteínovo-sacharidový mix, ktorý vám skutočne dodá poriadnu dávku živín v mňamóznom prevedení.

 

 

 

IONTEX_300x300pix4Citrusový koktail

 Potrebujeme :
  4 šťavnaté pomaranče, 2 limetky, 2 grapefruity, 1 PL kvetového medu, tenké prúžky citrónovej kôry, kolieska limetky na ozdobu, Iontex v citrón-limetka alebo Mojito príchuti.
 

 

Postup:  Pomaranče, limetky a grapefruity vylisujte a všetky šťavy dobre premiešajte.

Oslaďte medom a pridajte asi 8 kociek ľadu . Dajte do šejkra, pridajte 2 odmerky Iontexu, dobre premiešajte a nalejte do pohárov. Podľa želania môžete doplniť minerálnou vodou. Ozdobte prúžkami citróna a limetkou a hneď podávajte.


 

 

 

Jahodový koktail

 Potrebujeme: 200 g jahôd, 1/2 banánu, 300 ml ananásovej šťavy, mätu na ozdobu, WHEY 80 proteín v jahodovej alebo banánovej príchuti.

 Postup:   Jahody umyte a nakrájajte na kúsky. Banány olúpte, nakrájajte a jahody aj banány zmixujte na jemné pyré. Jahodovo-banánové pyré dajte s ananásovou šťavou do šejkra, pridajte 0,5-1 odmerku proteínu a so 4 kockami ľadu dobre pretrepte. Rozdeľte do pohárov, ozdobte mätou a ihneď podávajte.

 

 

 

Slnečný koktail

 Potrebujeme: 1 jablko, 3 mrkvy, 1 mango, 120 g jahôd, 700 ml pomarančovej šťavy, Iontex v príchuti Jablko

 Postup:
Jablká umyte, zbavte jadierok  a dužinu nakrájame na malé kúsky. Mrkvu umyte, prípadne olúpte a nakrájajte na malé kúsky. Mango ošúpte, oddeľte dužinu od kôstky a tiež nakrájajte. Kúsky jablka, mrkvou, manga a 2 dávok Iontexu rozmixujte na pyré. Jahody opláchnite a nakrájajte na plátky. Ovocné pyré rozdeľte do pohárov, pridajte ľadovú drť a jahody a doplňte pomarančovou šťavou. Hneď podávajte.

 

 

protein_shakeZdravá letná bomba z lesného ovocia a vanilkového jogurtu, ktorá bude chutiť nielen vám, ale aj vašim deťom.

 Ingrediencie:

 


1/2 hrnčeka malín
1/2 hrnčeka černíc
Kelímok vanilkového jogurtu
Lyžica medu
Iontex v príchuti Malina, ale môžete použiť aj
  BCAA v príchuti malina

 


Postup:

 


Ovocie umyjeme a spoločne s ostatnými ingredienciami ho vložíme do mixéra, kde všetko rozmixujeme. Ak by na vás bolo smoothie moc husté, môžete ho ešte zriediť mliekom, najlepšie s vanilkovou príchuťou.


 

 

 

Jednoduchá klasika, ktorá nikoho neurazí a zároveň dodá telu veľa vitamínov, minerálov a ďalších živín. Na tento recept si vystačíme iba s mrkvou, jablkami, citrónom a vodou.

 

 

Ingrediencie:

 


1 mrkvu strednej veľkosti
2 malá jablká, alebo 1 veľké
1 lyžica šťavy z citróna
Iontex v grapefruitového príchuti
1/2 hrnčeka vody


 

 

Postup:

 


Mrkvu i jablká oškrabeme / olúpeme a nakrájame na menšie kúsky. Spoločne so šťavou z citróna a vodou dáme do mixéra a rozmixujeme do hladka.

 

 

 

IONTEX_640x150pix2

 

 

 

 

 

 

Komentáre: