BICEPSY AKO SYMBOL SILY !!

 

 

 

Na ľudskom tele nenájdete iný sval, ktorý by toľko reprezentoval silu ako biceps. Aj keď tento sval v porovnaním s inými svalmi je len veľmi malý, obľúbenosť tohto svalu je obrovská. Preto keď sa nejakého laika spýtame, nech nám predvedie nejaký cvik, s najväčšou pravdepodobnosťou to bude cvik na biceps.

 

 

 

 

https://www.extrifitslovakia.sk/photos/original/extrifit-biceps-1_c85ecc65112cea6a051379a579549ca6.jpg

 

 

 

 

Biceps mi nerastie. Čo mám robiť?

 


Zaraďujte biceps v tréningu pred veľkou svalovou partiou a uvidíte, aké budete mať výsledky. Väčšinou je to tak, že najskôr dáme veľkú svalovú partiu (hrudník, chrbát) a potom po dôkladnom tréningu tejto partie príde na rad biceps. A to je chyba. Zaraďte biceps pred veľkou svalovú partiu a uvidíte, aké to prinesie výsledky v jeho rozvoji.

 


Môžem robiť cheating?

 


Jednoznačná odpoveď áno. S tou podmienkou, že nezačnem od prvého opakovania vykonávať cheating, ale až na konci opakovania. Iste mnohí z vás povedia, veď to nie je zdravé, ale záleží len na vás, čomu dáte prednosť. Áno, možno vás bude nab druhý deň trochu bolieť chrbát, ale cheating s olympijskou činkou slúži ako najlepšia prevencia proti natrhnutiu bicepsovej šľachy napr. pri mŕtvom ťahu podhmatom. Takže cheating áno, ale s rozumom a nie od prvého opakovania, na to pozor.

 

 

 

 

 

https://www.extrifitslovakia.sk/photos/original/extrifit-biceps-2_c85ecc65112cea6a051379a579549ca6.jpg

Cvičte svoje predlaktie!

 


Áno, možno sa vám zdá, že už stagnujete s vašou tréningovou váhou, a výsledky, ktoré by ste chceli mať, neprichádzajú. Zaraďte do svojho tréningového plánu predlaktia, čo v podstate znamená klopenie zápästia podhmatom a nadhmatom, a tým si vybudujete väčšiu silu úchopu a budete môcť vykonávať bicepsové cviky s vyššou váhou, a tým dôjde k väčšej stimulácii svalového vlákna, a tým k rastu svalovej hmoty. Silné predlaktia, to je základ.

 


Nezabúdajte na Scottovu lavičku !

 


Nám všetkým známy Larry Scott si vybudoval veľmi masívny bicepsy predovšetkým týmto cvikom. Prečo by sme ho nemali nasledovať ? Scottová lavica je jedným z najlepších cvikov na vaše bicepsy. Keď si sadnete za Scottovu lavičku a oddáte sa len sústredenému tréningu, môžete doslova odrovnať  vaše bicepsy. Arnold tento cvik cvičil predovšetkým s pokrčenými nohami, a je to jeden z dôkazov, že tento cvik skutočne funguje. Nabudúce ho vyskúšajte a uvidíte.

 

 

Pumpujte a pumpujte, až do zlyhania aj v skrátenom rozsahu pohybu !

 


Počuli ste niekedy, že máte vždy robiť opakovaní v plnom rozsahu. Zabudnite na to. Či už budete cvičiť akýkoľvek cvik na bicepsy a už nebude mať toľko energie, skúste skrátený rozsah a výstavy vaše Bicák na maximum. Ak na to nie je vaše telo zvyknuté, pár dní vás ruky budú bolieť, ale niečo vám zaručuju, a to je svalový rast. Skrátený rozsah pohybuje je tiež jedna z možností ako predísť svalovej stagnáciu.

Základom je bicepsový zdvih v stoji!
Ak chceme mať mohutné bicepsy, musíme cvičiť tento cvik, bez neho to nejde. Je to skutočne najlepší cvik na vaše bicepsy a to bez diskusie. Stimuluje najviac svalových vlákien vo vašom bicepsu a navyše sme schopní si poriadne naložiť, a tu platí zase priama úmernosť, čím väčšia záťaž, tým väčšie svalové prírastky. Môžete ho cvičiť ako úzkym úchopom, tak širokým, záleží, ktorú z dvoch bicepsových hláv chcete precvičovať.

 

 

 

 

https://www.extrifitslovakia.sk/photos/original/extrifit-biceps-3_c85ecc65112cea6a051379a579549ca6.jpg

 

 

 

 

Meňte uhly pohybu!
Máte pocit, že už ste všetko na bicepsy vyskúšali? Skúste meniť uhly pohybu. Cvičíte s lakťami pri tele, skúste to s lakťami mierne od tela. Alebo ďalšia zmena v podaní jednoručného bicepsového zdvihu o lavičku. Vezmite si lavičku a môžete meniť váš uhol, ako budete chcieť. Meňte ho treba každý tréning a uvidíte, že vás budú druhý deň bolieť bicepsy skutočne po každom tréningu.

Dvadsaťjednotky nadhmatom
Že ste tento termín ešte nepočuli, je na čase ho vyskúšať a uvidíte, ako vám porastú bicepsy a predlaktia. Keď budete cvičiť bicepsový zdvih nadhmatom, zacielite na vaše predlaktie a na váš musculus brachialis, ktorý vlastne de facto oddeľujte biceps od tricepsu a je vidieť u kulturistov v pózach, keď ukazujú svoj biceps z boku.
Dvadsaťjednotky nadhmatom sa cvičí úplne rovnako ako klasická dvadsaťjednotky, 7 opakovaní v plnom rozsahu, ďalších 7 opakovaní v polovici plného rozsahu, buď z napnutie paží do úrovne 95 º v lakti, alebo od 95 ° v lakti k plnej kontrakcii svalu zakončené s činkou pri krku. Najčastejšia varianta je plný rozsah, následne polovičný rozsah pohybu napnutými rukami do úrovne 95 º, ale záleží na vás, ktorú variantu zvolíte.

 

 

 

https://www.extrifitslovakia.sk/photos/original/extrifit-biceps_c85ecc65112cea6a051379a579549ca6.jpg

Objemový tréning bicepsov Arnolda Schwarzeneggera
1, Biceps s veľkou činkou v stoji - 5 sérií - 8-10 opakovaní
2, Biceps s jednoručkami v stoji - 5 sérii - 8 - 10 opakovaní
3, Koncentrované zdvihy - zdvihy o koleno, buď na lavičke, ale Arnold cvičil v podrepe, že vraj mu to dodá väčšiu koncentráciu - 5 sérií - 8-10 opakovaní


Rysovacie tréning bicepsov Ronnieho Colemana
1, Klasická dvadsaťjednotky - 4 série - 10 opakovaní, lakte 15 cm od tela
2, bicepsový zdvihy s jednoručkami na naklonenej lavičke - 4 série - 12 opakovaní
3, Sťahovanie protismerných kladiek - 4 série - 12 opakovaní, posledné dve opakovania individuálne

Tréning bicepsov Phila Heatha
1, Scottov stroj / lavica - 3 série - 10-12 opakovaní s dôrazom na negatívne opakovanie
2, bicepsový zdvihy na naklonenej lavici - 3 série - 10-12 opakovaní, bez vytáčania
3, Koncentrované zdvihy na lavičke - 3 série - 10-12 opakovaní

Tak tu máte 3 tréningy bicepsov snáď najslávnejších paží všetkých čias a vyskúšajte si každý tréning, a uvidíte, ktorý vám bude vyhovovať. Zaraďujte minimálne pauzy, medzi sériami max minútu a medzi cvikmi max 2 minúty, nech svoje bicepsy maximálne šokujete.

 


Na záver


Bicepsy boli vždy a budú symbolom sily a vždy budú u ostatných vzbudzovať rešpekt, určite viac ako parádny stehná, takže venujte im maximálnu pozornosť. Bicepsy tiež všeobecne veľmi dobre regenerujú, takže je do svojho tréningového plánu môžete pokojne zaraďovať 2x týždenne, a tým dosiahnete ich maximálnu stimuláciu. V budúcom tréningu zničte svoje bicepsy, teraz už viete ako!

 

 

 

https://www.extrifitslovakia.sk/photos/original/extrifit-biceps-4_c85ecc65112cea6a051379a579549ca6.jpg

 

 

 

 

 

Súvisiace články

NERASTÚ VÁM RAMENÁ ? VIEME PREČO !

NERASTÚ VÁM RAMENÁ ? VIEME PREČO !

Obsiahla teória plus video s perfektným vysvetlením od Slavoja Bednářa. To všetko vás čaká v dnešnom článku. Zobraziť celý článok

Zabezpečená online platba

Zabezpečená online platba

Vlastníme SSL / bezpečný certifikát

Odoberajte novinky

Dostávajte pravidelné informácie o novinkách e-mailom

Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania.

Vyplnením kontaktných údajov vyjadrujete súhlas so spracovaním vašich údajov v rámci Extrifit Slovakia
a pravidelné zasielanie noviniek.
Je možné sa z pravidelného odoberania noviniek kedykoľvek odhlásiť cez zaslaný newsletter.
Týmto vyhlasujeme, že vaše údaje nebudú použité na iné účely.