DIEVČATÁ , NAOZAJ VIETE DO ČOHO IDETE ?

Silne pochybujem, že im niekto oznámil o prekážkach či následkoch, ktoré so sebou príprava prináša a ak áno, pravdepodobne im akýsi motivujúci motor v hlave nedovolí pripustiť si, že by to mohla byť aj pravda.

Takže pekne poporiadku. Cvičíš pár týždňov, možno mesiacov, všimnú si ťa borci z okolia a do hlavy tí vnuknú myšlienku zasúťažiť si. Pochvália ti zadok a ty si povieš, prečo to teda neskúsiť ? Nejakú dobu už drieš vo fitku, alebo doma podľa Youtube videií a dokonca si aj obmedzila sladké. Super. Pravý čas začať. Kúpiš si ebook Zadočkový špeciál a nájdeš si osobnú trénerku, ktorá ti naordinuje 3 bielky na raňajky, na obed kuracie prsia a tvaroh na večeru. Kúpiš si Nebbia legíny (samozrejme ani v mojom šatníku nesmú chýbať), nastavíš si v hlave "beast mode", nasadíš si slúchadlá a pôjdeš hodiny kardia denne, zatiaľ čo si budeš prechádzať profily fitness influencerov na Instagrame . Neskôr vyradíš všetky rodinné akcie a stretnutia s kamarátmi zo svojho programu, pretože predstava, že by si vynechala tréning alebo vymenila svoju krabičku za obed s rodinou, je úplná tragédia.

Po všetkej tej drine, príde konečne deň D - deň pretekov. Tešíš sa, až ukážeš výsledok svojho snaženia a dokážeš porote a svetu, že práve ty si tá najlepšia. Tiež sa tešíš, až potom prepadneš mekáču a zješ všetky zásoby, ktoré si si tak pracne v diéte odkladala . Nebudem klamať, ten 5- minútový pocit na pódiu je naozaj nádherný. Treba si ale uvedomiť, že všetky tvoje súperky sú presvedčené, že do toho dali svoje maximum a každá z nich chce vyhrať. Keď porota vyberie inú, ktorá sa tvojmu oku nezdá zďaleka tak dobrá ako ty , príde demotivácia a kritika poroty, celého zväzu a kto vie, na koho by si to mohla ešte zviesť. To sa potom nestačíme diviť, kde zmizla všetka pokora, ktorá by mala ku každému športu neodmysliteľne patriť. Keď ale vyhráš, stane sa z teba jedna z tých fitness trenérek na Instagrame , snažiaca sa odovzdať svoje skúsenosti, ktoré za tých pár mesiacov nazbierala a celý tento kolotoč môže začať znovu.

Čo keď ale príde deň, keď zistíš, že už pretekať nechceš a pohľad na tvoj namazaný zadok prestane ľudí baviť ? Nevieš čo ďalej, si demotivovaná , už nevidíš ten pekáč buchiet a okolie ťa prestáva poznávať. Prichádzajú otázky typu "ty si sa trochu vypapala nie?". Snažíš sa schovávať za naberacie obdobie čiže objem, klameš  si, že je to súčasť tvojej prípravy, pohľad do zrkadla ťa priamo desí, a tak znovu zavítaš do fitka, rovno na bežiaci pás s nádejou, že spáliš tých 5000 kalórií, ktoré si včera spráskala a potom si ideš "na tajňačku" za odmenu odbalit ďalšiu čokošku a doma sa nestačia diviť, kde zmizli všetky sladkosti zo šuflíka.

Takže takto ale nie. Uvedom si, že tvoje telo je odrazom toho, ako sa stravuješ a hýbeš. Veľmi dobre vieš, čo je zdravé a správne pre tvoje telo, tak ho nekŕm hlúposťami a daj mu toľko, koľko naozaj potrebuje. Pokojne si môžeš dať pribináčika s rožkom, Oreo Milku ako dezert a nazývať to "IIFYM" ale svoje telo neoklameš a koľko mu dáš, toľko ti vráti. Alebo ešte lepšie, daj tomu čas, nauč sa počúvať svoje telo, nauč sa vyvážene a zdravo jesť, poprípade si za pár rokov zasúťažiť , kedy už si budeš úplne istá, že svoje telo poznáš a si na celý tento proces dobre pripravená.

Aby som to teda nejako zakončila. Nečakám, že po tomto článku všetky bikiny fitnessky dostanú rozum a začnú viac makať, než sa fotiť. Chcem si ale byť istá, že dievčatá vedia , do čoho idú a vyhýbajú sa chýb, ktoré som ja sama robila. Pretože väčšina dievčat, ktoré sa chystajú na preteky si neuvedomujú, že polonahé fotky na Instagrame a lichotivé komentáre, z nich ešte bikiny nerobia.

Produkty v článku

Súvisiace články

Koľko gramov bielkovín denne?

Koľko gramov bielkovín denne?

Bielkoviny patria k základným makronutrientom v rámci každodennej vyváženej stravy. Ich optimálny príjem závisí od viacerých faktorov. Najviac posudzovaný je výpočet podľa váhy a výšky, ale aj podľa nastavených cieľov (chudnutie, rysovanie). Tieto aj ďalšie okolnosti bližšie určujú, koľko gramov bielkovín denne sa odporúča prijať. Zobraziť celý článok

Aký je najlepší spaľovač tukov?

Aký je najlepší spaľovač tukov?

Za každým osvedčeným spaľovačom tukov nachádzame stimulanty na podporu metabolizmu. Rovnako dôležité sú podmienky pre účinnú termogenézu v tele. Za predpokladu, že vybrané produkty spĺňajú obe základné kritériá, dochádza k hlavným princípom spaľovania tukov. Podrobne ich vysvetlíme už v tomto príspevku a ich účinky prezentujeme vďaka vašim obľúbeným spaľovačom tukov. Zobraziť celý článok

Zabezpečená online platba

Zabezpečená online platba

Vlastníme SSL / bezpečný certifikát

Odoberajte novinky

Dostávajte pravidelné informácie o novinkách e-mailom

Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania.

Vyplnením kontaktných údajov vyjadrujete súhlas so spracovaním vašich údajov v rámci Extrifit Slovakia
a pravidelné zasielanie noviniek.
Je možné sa z pravidelného odoberania noviniek kedykoľvek odhlásiť cez zaslaný newsletter.
Týmto vyhlasujeme, že vaše údaje nebudú použité na iné účely.