DO KATEGORIE PHYSIQUE POTREBUJETE VIAC TALENTU NEŽ DO KULTURISTIKY

Mnoho kulturistov si prečítalo nadpis a pretočili sa im oči  tak, že si momentálne zízajú na svoj čelný lalok. Možno si myslíte, že som utrpel veľmi vážne zranenie hlavy a pri následnej operácii mozgu mi ho vymenili za vaflovač, ale nebojte, všetko uvediem na pravú mieru. Ale poďme sa na to pozrieť od začiatku.

Bikiny fitness vznikla niekedy v čase, keď ženská kulturistika presiahla únosné hranice a stala sa záležitosťou len pre skutočných fajnšmekrov, ktorí lovia svoje obľúbené pornofilmy výhradne v najtemnejších zákutiach internetu. Napriek tomu sme všetci, mňa nevynímajúc, nad touto kategóriou ohrňovali nos. Čo ohrňovali ! Posmievali sa jej a dievčatám v nej. A prvé ročníky, pripomínajúce skôr slávnu scénu z voľby Miss Hasičského bálu vo filme Horí má panenko, nám dávali za pravdu. Lenže ako šiel čas, smiech nás postupne prechádzal a dnes máme na pódiách krásne vypracované dievčatá a v posilňovniach aby ste sa zapísali do poradovníka, keď si chcete zadrepovať . Boom kategórie Bikiny fitness pozdvihol cvičenie dievčat na úplne inú úroveň.

O kategórii Physique sa to isté povedať nedá, lebo  chlapci cvičia stále rovnako tvrdo. Čo ale rovnaké je, je to, že rovnako tak ako kat. Bikin aj táto zažíva veľký rozmach. Takže len čo nás prechádzal smiech u dievčat, dostalo sa nám novej  atrakcie. A my nasmiali, ako hovorí klasik vo filme Borat, keď postihnutý Milo znásilňoval Boratovu sestru a keď sme my sledovali len mizerne osvalený komparz seriálu Baywatch. Ale práve  tak neuveriteľná obľuba tejto kategórie spôsobila, že smiech opäť plynule prešiel v uznanlivé pokyvovanie hlavou. Hmm, stále nemôžem povedať, že pódiová prezentácia, kedy si občas kúšem  nechty v obavách z toho, aby niektorým chlapcom nevypadol tampón, by bola moja šálka kávy, to teda nie. Ale rozhodne môžem uznať a tak to aj uznávam, že drvivá väčšina pretekárov má skvelú formu, nanešťastie oveľa lepšiu, než obrovská hromada kulturistov. Ak teda hovorím o domácich súťažiach .

Čo je teda príčinou toho, že na prihlášky do kulturistických kategórií sadá prach, zatiaľ čo kolónky súťažiacich v kategórii Physique musí písať stenografka ? O kategóriu Bikiny ani nehovorím, tam tie kolónky vypisujú stenografky tri. Veľa z vás teraz bude písať o tom, že kulturistika je príliš vzdialená, že sa odcudzila a tak podobne. Lenže to je hlúposť, pretože tu nehovoríme o Kai Greenovi, ale obyčajných  Majstrovstvách ČR napríklad. Z priameho kontaktu s mnohými pretekármi a pretekárkami viem, že ten pravý dôvod je zdanlivá jednoduchosť úspechu. A to je pravda. Akurát, že tak pred šiestimi rokmi.

A tým sa plynule dostávame k tomu, že pre víťazstvo v kategórii physique a bikiny musíte preukázať viac talentu, než pre víťazstvo v kategórii Kulturistika a figure. Čo by mal byť napokon plnohodnotný názov článku, ale než  by ho google prelúskal, zaspal by. A tak tu máme plnotučnú bulvárnu verziu titulku, ktorá iste mnohým kulturistom zdvihla tlak približne o 300%. A obávam sa, že ešte neklesol.

Najprv si teda definujme talent. Talentom označujeme nadanie, prirodzené vlohy pre danú činnosť. Je absurdné, že uznávame talent na hokej, riadenie auta, hru na klavír, spev a u našej minority nemožno poprieť talent na vyhýbanie sa práci. Ale u cvičenia , nedajbože v súťažnej kategórii bikiny fitness, akoby ste talent snáď ani nepotrebovali ! Všetko sa dá podľa mnohých vyhrať vôľou, odriekaním a disciplínou. Taká hlúposť ! U nás v posilňovni je asi 30 dievčat a 32 z nich chce ísť na súťaž do bikín, lebo  upratovačky som pôvodne nepočítal. A všetky do jednej si myslia , že vyhrať Bikiny môže pri troche vôle každá. Lenže aby ste vyhrali kategóriu bikiny, potrebujete oveľa viac talentu, než aby ste zvíťazili v kategórii bodyfitness, Figure atď ..

V týchto kategóriách môže čiastočne zastúpiť talent práve tá vôľa, odriekanie ..., pretože keď nemáte úplne super kostru, možno to dohnať objemami , hĺbkou svalov , vyrysovanosťou atď .. Lenže v bikinách sa nič také nehodnotí. Talentovaná bikina má krásne tvarované dlhé dolné končatiny, úzku panvu, prirodzene široké kľúčne kosti, pričom celá kostrová stavba by sa dala označiť za drobnejšiu . Mega obrovskú úlohu hrá charizma súťažiacej .

V súčasnej dobe, keď stojí na pódiu 20 dievčat, sa nájde minimálne finálová šestka, ktorá tieto kritériá spĺňa. Táto šestka, disponujúca perfektnými pomery končatín a svalovou  stavbou, má talent. Má vlohy práve pre kategóriu Bikiny fitness. Všetko ostatné sa dá dobehnúť. Úzky pás urobíte, zadok vydrepujete, prsia si prišijete. Na tvár namaľujete nejakú inú, krajšiu , vlasy si odniekiaľ požičiate a nechty dodajú promptne Vietnamci. Ale v pekelne úzkych mantineloch pravidiel kategórie sa nemôžete spoliehať na to, že keď máte nohy dlhé ako jazvečík, kostru ako Xena bojovníčka, doženiete to extra hlbokými brušákmi . V bodyfitness možno , v Bikiny kategórii sú akékoľvek extrémy na škodu. Možno si poviete, že na to pôjdete cez bolesť a odhodlanie, ako to mnohokrát čítate u tých talentovaných na facebook stene. Jasne, môžete skúsiť populárny škripec z 15. storočia, ale ten sa dnes blbo zháňa a pravdepodobne skôr zhyniete, než si narovnáte vaše nohy do X.

No a v kategórii Physique je to isté v bledo modrom. Táto kategória vznikla tak, že si pár volejbalistov chcelo privyrobiť pózovaním v šortkách pre gay časopis. Ale to už je strašne dlho. Dnes stojí na pódiu 20-30 skutočne dobrých frajerov s perfektnou formou a primerane svalnatou  postavou. A tým sa dostávajú do úplne rovnakej pasce, v ktorej sú chytené aj bikiny. Nemôžu vyčnievať, nemôžu byť akokoľvek extrémny . Pretekár musí mať prirodzene svalnatý vzhľad, symetrický v celom rozsahu hodnotených partií, mať úzky pás a široké ramená. Nepísaným pravidlom je, že aj peknú tvár. Žiaľ bohu, hodnotených partií a póz, kde sa dá predviesť, je pomenej. Takže ak ste sa narodili s kostrou Radka Lonca a chcete byť najlepším physique, máte smolu. Ak vám mamka s tatkom v jednej zapálenej  chvíľke uklohňali tvar tricepsu Vojtu Koritenského, máte smolu. A ak pri tom boli ožratí a narodili ste sa s tvárou Václava Klausa mladšieho, máte smolu na dvakrát. Nevyhráte. Nevyhráte, ani keby ste sa rozkrájali. V tejto kategórii nemôžete vyvážiť širší pás ukrutnú hmotou ako Radek Lonc. Nemôžete schovať triceps za skvelé parametre ostatných partií ako Vojta Koritenský a brilantné temeno Václava Klausa ml. už vám v tejto kategórii bude tuple na nič. Musíte staviť iba na peknú kostru a skvelé tvary, ktoré vám nadelila sama príroda. Musíte spoliehať na talent, pretože ničím iným sa menšie hendikepy v tejto kategórii dobehnúť nedajú.

A sme na konci. Asi si hovoríte, že to práve nie je motivačný článok roka. No .. asi máte pravdu. Obzvlášť u dievčat. Na druhú stranu, preteky sú tou najlepšou motiváciou. Niet lepšieho motora ako pevne daný termín a porovnanie  s tými najlepšími. Potom môžete žiariť so skvele vypracovanou ritkou , kamkoľvek prídete a v dnešnej mediálnej dobe byť mnohonásobne slávnejšia , než titulmi  ovešaná dokonalá bikina . Na fotkách sa rovnako na nejaký ten centimeter silnejší klĺb nepozerá.

A čo medailu chtiví borci ? Inu, nikdy som nebol priaznivcom regulácie . Ani v živote, ani v reále. Chápem, že ženským sa do prehnaných svalových objemov nechce. Nie každá chce vlastniť klitoris ako poistku od žeriavu, ale prečo muži prevádzkujú disciplínu, kde biceps má byť "tak akurát"? Chlap má zdolávať prekážky. Takže ak sa vám zachcelo medailí a obdivu a pritom nemáte úplne ideálne tvary, poďte do kulturistiky. Nehovorím, že vyhráte Olympiu . Ale aj na Olympii nájdete obrovskú hromadu ľudí, ktorí svoj nedostatočný talent v oblasti tvarov svalových snopcov, prebili objemom, žilnatosťou, kamennou tvrdosťou, separáciou, hĺbkou, vyrysovanosťou , odvodnením a pôsobivým X tvarom tela. Skrátka všetkými zostávajúcimi parametrami , ktoré vám sú v kategórii Physique úplne k prdu.

Produkty v článku

Súvisiace články

Koľko gramov bielkovín denne?

Koľko gramov bielkovín denne?

Bielkoviny patria k základným makronutrientom v rámci každodennej vyváženej stravy. Ich optimálny príjem závisí od viacerých faktorov. Najviac posudzovaný je výpočet podľa váhy a výšky, ale aj podľa nastavených cieľov (chudnutie, rysovanie). Tieto aj ďalšie okolnosti bližšie určujú, koľko gramov bielkovín denne sa odporúča prijať. Zobraziť celý článok

Aký je najlepší spaľovač tukov?

Aký je najlepší spaľovač tukov?

Za každým osvedčeným spaľovačom tukov nachádzame stimulanty na podporu metabolizmu. Rovnako dôležité sú podmienky pre účinnú termogenézu v tele. Za predpokladu, že vybrané produkty spĺňajú obe základné kritériá, dochádza k hlavným princípom spaľovania tukov. Podrobne ich vysvetlíme už v tomto príspevku a ich účinky prezentujeme vďaka vašim obľúbeným spaľovačom tukov. Zobraziť celý článok

Zabezpečená online platba

Zabezpečená online platba

Vlastníme SSL / bezpečný certifikát

Odoberajte novinky

Dostávajte pravidelné informácie o novinkách e-mailom

Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania.

Vyplnením kontaktných údajov vyjadrujete súhlas so spracovaním vašich údajov v rámci Extrifit Slovakia
a pravidelné zasielanie noviniek.
Je možné sa z pravidelného odoberania noviniek kedykoľvek odhlásiť cez zaslaný newsletter.
Týmto vyhlasujeme, že vaše údaje nebudú použité na iné účely.