FYZIK A CHEMIK

Po dlhej dobe som navštívil mesto za účelom zrazu v školskej telocvični. Lenže kamarát stretnutie na poslednú chvíľu zrušil. Tak sa prechádzam ulicou  a pozerám do výkladov. Popri známych podnikoch , ktoré ponúkajú úpravu šedín na hlave, alebo napríklad predaj sitka do drezu, upútava moju pozornosť bistro s názvom Chuť Aha Super. Výstižný názov. A pretože som úplne dôverčivý voči reklamným sloganom, v okamihu začínam slintať ako ten malý pes, keď mu dal Jim Carrey na papuľu masku. Chuť Aha Super. To mi pripomína, ako som sa pred pár dňami v jednom obchode s oblečením pozastavil u spodkov. Zaujal ma nápis na regálovej  polici. Trengky. "To bude zrejme ten istý  gang" si hovorím.

Od tej doby, čo vrstva prachu pokryla moju poslednú autidokazetu skupiny Backstreet Boys, sa však v Gangoch moc nevyznám. Teda nevenujem dlhodobú pozornosť ani tejto Yakuze , alebo čo to je, a s vedomím, že ťažko uvidím niečo zaujímavejšie, pokračujem ďalej ulicou. Ale moje vedomie je vyvedené z omylu tak prudko, že sa zachvejem skoro ako Vladimír Menšík, keď mu cvrnkly do nosa tri oriešky pre Popolušku. Zaujala ma budova s ​​nápisom GYM. "Čo to je?"

Vchádzam dnu. Nezreteľná artikulácia starčeka pri pulte ma núti váhať o mojej gramotnosti. Nebol ten nápis inak ? Že by JIM ? Jim Beam ?

Nie ! Je to športovisko . Do šatne vchádza nejaký hromotĺk. Prenajímam si nádobu s vodou a nasledujem ho. Z brašne vyťahujem svoje červené cvičebné trenky a vidím, že si svalovec pichá nejakú včeličku . Asi má cukrovku. Chudák. Obdivujem handicapovaných športovcov. Nedalo mi to a ponúkam svoju pomoc, keby ju náhodou niekedy potreboval. Ten zízal ! Asi nie je zvyknutý na ozajstných  dobrosrdečníkov . Tak som len kývol hlavou a rýchlo za sebou zavrel. Tielko si zastrkávajú do treniek až na chodbe a mávam na starca pri pulte. Ten si pláca dlaňou po čele. Že by tu poletovali komáre ? Zastavujem  sa v sieni, kde je pár cyklistov. Šliapu na mieste. Je tu aj televízia, tak budem robiť, že sledujem program a možno  sa dozviem niečo o tých bicykloch. Na rukách jazdcov sú zreteľne vypracované svaly, ale nie tak mohutné ako mal ten diabetik v šatni. O kolesách nič. Hovoria len o nejakej súťaži vo fyzike. "To sú zrejme sčítaní športovci" hovorím si.

Odchádzam do ďalšej miestnosti, odkiaľ počujem silné nárazy, cinkanie, pravidelný rev a vrčanie. Je tu niekoľko lavíc a aparátov v blízkosti stien so zrkadlami. Vidím pôvodcov  tých agresívnych zvukov. Sú veľký . Podobný tomu obrovi v šatni. Beriem si do rúk tyče s kotúčmi a pokúšam sa napodobňovať pohyby tých velikánov, ale predovšetkým ma zaujíma, o čom sa rozprávajú. Z toho čo počujem, som zmätený. Vyzerá to, že je tu kombinovaný šport so vzdelaním. Zaujímavé. Svalovci si robia žarty z fyzikárov  na bicykloch a hovoria, že bez chémie to nejde. Ja som študoval len poľnohospodárstvo , ale zo základnej školy si pamätám väčšiu obtiažnosť chémie oproti fyzike. Chemici sú očividne v tomto vývoji ďalej. Kto vie, či si nepripravujú nejaké lektvary. Možno preto sú tak veľký . Že by boli fyzikári na určitým  predstupňom tohto športového vzdelania ?

Cvičil som celú hodinu, som zmorený a mám obrovský hlad. Nádobu vraciam starčekovi a kroky ma vedú jediným smerom. Zastavujem sa u bistrá Chuť Aha Super, a pretože som mimoriadne unavený, chcem si dať nejakú špecialitu. Snáď mi navráti silu. Vedúci prevádzkarne sa usmieva a dáva mi tácku s mäsom. Chuť je vážne super. Určite pôjdem cvičiť aj nabudúce a potom sa tu zastavím. Dám si opäť túto lahôdku s názvom Bobika. Musím ale ešte premyslieť, aké to športové odvetvia si vyberiem. Aj keď, ... na to je čas. Budem jednoducho cvičiť a čas ukáže, či zo mňa bude fyzik, alebo chemik. Trebárs to aj nejako skombinujte.

Produkty v článku

Súvisiace články

Ako naštartovať metabolizmus?

Ako naštartovať metabolizmus?

Energia je pre život nevyhnutná. Ľudský organizmus ju prijíma v rôznych formách, čo sa neskôr prejavuje na komplexnej látkovej premene. V zdravom organizme funguje na princípe rozkladu zložitých makromolekúl z prijatej stravy na cieľovú využiteľnú energiu pre základné životné funkcie. Ide o procesy metabolizmu, ktoré fungujú normálne, zrýchlene alebo spomalene, o čo viac premýšľame, akonaštartovať metabolizmus. Zobraziť celý článok

Efektné 10-minútové cviky na brucho

Efektné 10-minútové cviky na brucho

Brušné svalstvo obzvlášť pridáva na vizuálnom dojme z celkovej postavy. Formovanie je teda základ, ale má isté zásady. Jednou z najdôležitejších je pevná vôľa a výdrž. Tieto dva princípy kombinujeme najmä pri krátkodobých, ale zato náročných cvičeniach. Za také považujeme vybrané 10-minútové cviky na brucho. Ktoré sú to a čo vôbec treba vedieť oprecvičovaní brušných svalov?  Zobraziť celý článok

Zabezpečená online platba

Zabezpečená online platba

Vlastníme SSL / bezpečný certifikát

Odoberajte novinky

Dostávajte pravidelné informácie o novinkách e-mailom

Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania.

Vyplnením kontaktných údajov vyjadrujete súhlas so spracovaním vašich údajov v rámci Extrifit Slovakia
a pravidelné zasielanie noviniek.
Je možné sa z pravidelného odoberania noviniek kedykoľvek odhlásiť cez zaslaný newsletter.
Týmto vyhlasujeme, že vaše údaje nebudú použité na iné účely.