JE KULTURISTIKA PRE TEBA ?

Mnoho ľudí nevie, či je pre nich bodybuilding (alebo physique) to pravé  a čo to všetko znamená. A presne pre takých ľudí, bude určený dnešný článok. Ak máte takýchto váhavých ľudí  vo vašom okolí, pošlite im  nasledujúce body, prečo áno a  prečo nie , urobíte im  cennú službu do  budúcnosti.

Kto by sa mal vyhnúť kulturistike :

1. Osoba, ktorá nemá rád stereotypy

Náš šport je plný stereotypov, hoci na prvý pohľad to nemusí tak vyzerať. Civčenie  a strava môžu byť diverzifikované mnohými spôsobmi, ale má aj svoj limit. Ak vás vaša každodenná rutina nudí, nemyslite na kulturistiku  vôbec.

2. Človek  so slabou vôľou a slabým zmyslom pre poriadok

V kulturistike budú úspešný iba najodolnejší športovci, ktorí nechcú mať výsledky cez noc. Budovanie svalov je dlhý a náročný proces, ktorý si vyžaduje veľa tvrdých a čestej driny . Ak budete vo vaších tréningovh rozlietaný a bdete trénovať podľa "nálady " , ďaleko to nedotiahnete . To isté platí pre stravu - ak ju nebudete systematicky dodržiavať , vaše výsledky budú štvrtinové . A to ani nehovorím o tom, že sa v diéte musíte vzdať všetkých druhov koláčov a dobrôt  ...

3. Osoba, ktorá  po prvom zlyhaní "baliť kufre"

Nie vždy idú veci podľa plánu , to je celkom bežné. Inak to nie je ani v kulturistike. Ak sa dokážete poučiť z chýb, ste na dobrej ceste stať sa  úspešným kulturistom . Pokiaš toto nedokážete podstúpiť a viete o sebe, že ste príliš tvrdohlaví na to učiť sa niečo nové a meniť zaužívané postupy, radšej na kulturistiku zabudnite, pretože tá je úplne individuálny šport celá o učení sa z vlastných chýb a prehodnocovaní doterajších metód.

4. Človek , ktorý má hlboko do vrecka

Tento posledný bod je trochu smutný, ale pravdivý. Jeden múdry pltenský drepiar mi raz povedal: "Bez peňazí nelez do posilňovne ." Permanentka do fitk býva  často predražená a nie každý si to môže dovoliť. Potrebujete tiež kvalitné jedlo, pretože "ste to, čo budete jesť". Za dobrú stravu musíte si dnes musíte priplatič , takže to je ďalší výdavok na vašu peňaženku. A potom pridajte proteín , kreatín, bcaa a vyjde vám , že za mesiac vás bude táto zábava stáť  slušným balík peňazí .

(Samozrejme, existuje alternatíva vo forme domáceho cvičenia , ale o tom niekedy  nabudúce.)

Kto by sa mal na kulturistiku vrhnúť :

1. Zviera !

Beštia , ktoré vie poriadne zarevať a vydať zo seba zvierací výkon . Niekto, kto sa vie poriadne nasrať  a nechať v posilňovni všetko , pretože vie, že musí. Lev, ktorý kašle na reč iných a ide si svoje nech sa deje čo sa deje .

2. Osoba, ktorá rada  pozoruje zmeny na svojom tele 

Komu by sa nepáčilo keby sa mu zväčšil  hrudník , ruky, chrbát, nohy ? Je to skvelý pocit zistiť, čo je ľudské telo schopné dosiahnuť, s malou vôľou a úsilím. Akonáhle zmeny začne pozorovať aj vaše okolie, nakopne vás to ešte  viac !

3. Milovník výziev

V živote kulturistov na teba čaká množstvo výziev, či už ide o silové výkony či vysnívané formy. Po každej úspešnej výzve budete lepším športovcom .

4. Osoba znechutená inými športmi

Vyskúšali ste futbal ? Hokej ? Florbal ? Nič sa vám páčilo ? Už máš po krk tých nasraných rodičov a spoluhráčov ? Pridajte sa k nám kulturistom . Tu je každý sám sebe pánom , ktorý je zodpovedný len a len sebe. Ak sa ti niečo podarí ,  si  za tým ty sám , nikto iný. To isté platí aj v prípade neúspechu - nemôžeš sa za nikoho schovávať, ale o to úprimnejší k sebe budeš. Kulturistika je úplne odlišná od bežných športov. Nehovorím, že je  lepšia alebo horšia , je iná . Skúste a uvidíte !

Ak si sa našiel v sekcii "prečo áno", gratulujem. Som pevne presvedčený, že budete skvelým kulturistom. Pokiaľ spadáš skôr do prvej skupiny, nezúfajte. Nebojte sa a choďte do toho ! Poznám veľa ľudí, ktorým kulturistika obrátila život hore nohami k lepšiemu, vďaka získanému zmyslu pre poriadok, sebadisciplínu a dôslednosť . Každý sme jedinečný , takže toto rozdelenie berte s nadhľadom . Veľa šťastia, čerstvý kulturista, budeš ho  potrebovať !

 

Produkty v článku

Súvisiace články

Tipy na fitness jedálniček pre ženy

Tipy na fitness jedálniček pre ženy

Pri dodržiavaní zásad zdravého stravovania je v oblasti fitness možné jesť a nepriberať. Rozhodnúť sa pre stravovací fitness program nie je vôbec jednoduché – vyžaduje si sebavedomý a zároveň trpezlivý prístup, navyše triezvy úsudok bez fám a mýtov zo sveta fitness chudnutia. Nech sa páči – dnes podávame inšpirácie na zdravý jedálniček pre ženy! Zobraziť celý článok

Kedy piť proteín pri chudnutí?

Kedy piť proteín pri chudnutí?

Vo svete športu a fitness je úplne bežné piť na zdravie, krásu a kondíciu. Dôležitú úlohu v tom zohrávajú aj proteínové výživové doplnky. Z množstva dostupných vyberáme obľúbené proteíny pri chudnutí. Aj tie ďalej rozlišujeme na základe typu, účinkov, použitia a dávkovania. Tieto kritériá umožňujú lepšie sa orientovať v sortimente, vďaka čomu bude chudnutie efektívnejšie. Zobraziť celý článok

Zabezpečená online platba

Zabezpečená online platba

Vlastníme SSL / bezpečný certifikát

Odoberajte novinky

Dostávajte pravidelné informácie o novinkách e-mailom

Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania.

Vyplnením kontaktných údajov vyjadrujete súhlas so spracovaním vašich údajov v rámci Extrifit Slovakia
a pravidelné zasielanie noviniek.
Je možné sa z pravidelného odoberania noviniek kedykoľvek odhlásiť cez zaslaný newsletter.
Týmto vyhlasujeme, že vaše údaje nebudú použité na iné účely.