JEDNODUCHÁ ÚPRAVA MäSA - RUMPSTEAK

 

 

 

 

 

Jednoduchá úprava masa Rumpsteak.

 

 

 

 

 

Pred tým než budeme riešiť celkovú prípravu takého kvalitného kusu mäsa, považujem za dôležité Vás oboznámiť, z ktorej časti je vlastne naporciované a aké sú jeho výhody.

 

Rumpsteak je veľmi jemné, chutné a predovšetkým chudé mäso, čo iste uvíta každý priaznivec fitness životného štýlu. Je to hovädzie mäso získané z hornej časti stehenného svalu a vo svojej štruktúre neobsahuje takmer žiadny tuk, ako to je pri pravej sviečkovej.Napriek jeho minimálnemu obsahu tuku mu nechýba  šťavnatosť a je teda potrebné si len dať pozor pri výbere tohto mäska, aby bolo dostatočne zrelé, nie však staré. Tiež pri porciovaní možno toho veľa pokaziť, ale mojím tipom je to, že ho už kúpite naporciované.

 

Celkovo je známe, že hovädzie mäso je bohaté na kreatín a železo a teda je vhodné aj pri budovaní svalov, ale aj tiež pri redukčných diétach, skrátka vždy.

 

Poďme sa teda spoločne pozrieť na to ako sa taký steak pripravuje a na čo by sme si mali dať pozor, aby sme ho svojou tepelnou úpravou neznehodnotili a nestalo sa nám, že z kvalitného kusu mäsa urobíme kus nestráviteľnej  gumy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Súvisiace články

Čo je BCAA?

Čo je BCAA?

Čo je BCAA? Sú to aminokyseliny s rozvetveným reťazcom a ich úloha v budovaní svalovej hmoty a zlepšovaní výkonu je dobre zdokumentovaná. Zobraziť celý článok

Voľný beh, dlhý beh, výbeh do kopcov alebo trail running. Poznáte rozdiely?

Voľný beh, dlhý beh, výbeh do kopcov alebo trail running. Poznáte rozdiely?

Zašnurovať si bežecké topánky, urobiť niekoľko cvikov na zahriatie, vložiť si slúchadlá do uší a vyraziť. Takto jednoducho to naoko vyzerá. Kým sa však rozbehnete na trať, mali by ste urobiť ešte jedno zásadné rozhodnutie. Aký typ behu to bude dnes? Voľný beh, regeneračný, tempový alebo beh do kopca? Rovnako… Zobraziť celý článok

Zabezpečená online platba

Zabezpečená online platba

Vlastníme SSL / bezpečný certifikát

Odoberajte novinky

Dostávajte pravidelné informácie o novinkách e-mailom

Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania.

Vyplnením kontaktných údajov vyjadrujete súhlas so spracovaním vašich údajov v rámci Extrifit Slovakia
a pravidelné zasielanie noviniek.
Je možné sa z pravidelného odoberania noviniek kedykoľvek odhlásiť cez zaslaný newsletter.
Týmto vyhlasujeme, že vaše údaje nebudú použité na iné účely.