Nebuď asociál, podpor svoje fitko!

Tak som si chcel otestovať to cvičenie s rúškami .... Chcelo sa mi to napísať ako prvú vetu, ale to by som hneď v úvode klamal. Otestoval som si to už na jar a od tej doby sa synergia rúška / cvičenia nikam neposunula. Furt to stojí za prd. Napriek tomu som dal prednosť cvičeniu s handrou na hube pred voľným dýchaním v domácej posilňovni. Prečo?

Z mnohých dôvodov. Tým čisto kulturistickým bol variabilita tréningu. 7 týždňov tréningu s veľkou činkou je super a čestne musím priznať, že mi to veľa dalo, na druhej strane telo už volalo po zmene. A so základným vybavením sa zmeny robia ťažko. A preto som si včera strašne užil legpress. 7 týždňov drepovania zabezpečilo, že som sa vrátil bez problémov na váhy, u ktorých som skončil pred pauzou, a tak som si bez frustrácie a hnevu odcvičil snáď desať sérií od pár opakovaní s náložou, až po 35 opakovaní s pálením ako keď strčíte penis do tigrej masti. Labúžo a dnes nohy na handry. Takže veľká činka super, ale stroje a poriadna pumpovačka je tiež potrebná.

Ďalším dôvodom bola spomienka na jar. Všetci plakali, keď už sa to otvorí a keď už sa to otvorilo, s rúškami na xichtě a bez spŕch, vo fitkách sa preháňali leda pavúky. Nikde nikto, okrem pár magorov ako ja. Tak som si hovoril, že pôjdem podporiť fitko. Konkrétne Fitmexx v Liberci. Dva mesiace tu počujeme o vojakoch prvej línie, o preťažených doktoroch a sestřičkách a kuriéroch, čo nám vozia jedlo a vianočné darčeky. A nezostáva nič iné než im z hĺbky srdca poďakovať, zatlieskať, vyjadriť im úprimnú úctu.

A tiež dodať, že na rozdiel od majiteľov fitiek im ide plat. Často s prémiami. Čo je samozrejme v poriadku. Ale ak im má chodiť plat aj v budúcnosti, a ja by som im ho prial ešte vyšší, musí fungovať ekonomika, výroba a služby v súkromnom sektore. Aj tie na prvý pohľad bezvýznamné. A na tie služby, ktoré my, fitnessáci, tak milujeme a vyhľadávame, štátbhodil viacmenej bobek.

Čo sa dá robiť. Tak to musí zostať na nás. My musíme teraz podporiť služby, naše obľúbená fitka, pomôcť ich majiteľom, aby nám to nezavreli ešte skôr než politici pred treťou, štvrtou a ja neviem, koľkou vlnou. Ak môžeme, nepredlžujte si permanentky, neproste o zľavy. Len by sme majiteľom fitek predĺžili ten finančný Lockdown. Prídeme síce o pár stoviek, oni prišli o desaťtisíce, možno státisíce a niektorí dostali takú ranu, že keď im klesne návštevnosť kvôli neopodstatneným obavám z diskomfortu, zabalia to úplne.

Ďalším dôvodom bolo aj to, že nie som žiadny asociál. Pri tréningu sa nijako extra nedružím. Rozprávam sa pred ním a po ňom. Keď teda mám čas, čo väčšinou nemám. Napriek tomu mi cvičenie osamote začínalo už pekne liezť na nervy. Ono to vyzerá skvele na motivačných videách, keď svalnatý borec schádza do temných priestorov nejakej zatuchnutej pivnici, aby tam ponorený v myšlienkach na Mr. Olympia drvil jedno opakovanie za druhým.

Ale v skutočnosti je to celkom otrava. A tiež potrebujete sparinga na pár hraničných sérií. Nechodím "na jedného", nechodím do továrne, alebo práce o mnohých ľuďoch v miestnosti. Moja sociálna bublina sa počas rokov vytvorila z návštevníkov posilňovní a fandov do kulturistiky a fitness. Nijako mi nevadí, že som ochudobnený o priateľov z radov pravidelných návštevníkov pivných lokálov.

Ostatne, aj oni sa dnes radi stretli s tou svojou partiou. Ale teraz som bol zavretý v byte ako krysa a ľudia z tej mojej bubliny mi jednoducho chýbali. Bolo skvelé zase nadýchať tú atmosféru okolo. (Z tejto vety sa teraz orosilo čelo všetkým tým epidemiológom, čo sa denne striedajú v DVTV, ale vy viete, ako to myslím.) Je fajn mať okolo seba ľudí s rovnakou záľubou, predávať si navzájom motiváciu, hnať sa dopredu a trebárs aj nevedomky si pomáhať k lepším výkonom. To za trochu obmedzenia stojí ...

... Ale ja viem, čo mi namietnete. S rúškom sa tvrdý tréning odcvičiť nedá. Aeróbna činnosť sa nedá udýchat. Po hodine cvičenia môže tá handra slúžiť leda tak ako Petriho miska než akási ochrana.

A máte pravdu. Je to otrava. Ale keď chcem cvičiť, budem cvičiť. Úprimne, ono to tak horúce nie je. Nechcem to nejako rozvádzať, kto vie, kto všetko to tu číta, ale sú fitka, kde budete mať z rúška spotené skôr čelo, krk, alebo bradu.

A sú fitka, kde vás Obersturmbannführertrenérov tresne paličkou, ak sa vám zvezie o pol milimetra z nosa. Aj to je v poriadku. Človek si potom môže vybrať na základe svojich obáv z pandémie, ktoré fitko si zvolí. Osobne budem rád, keď to bude aspoň nejaké.

Produkty v článku

Súvisiace články

Aký je najlepší spaľovač tukov?

Aký je najlepší spaľovač tukov?

Za každým osvedčeným spaľovačom tukov nachádzame stimulanty na podporu metabolizmu. Rovnako dôležité sú podmienky pre účinnú termogenézu v tele. Za predpokladu, že vybrané produkty spĺňajú obe základné kritériá, dochádza k hlavným princípom spaľovania tukov. Podrobne ich vysvetlíme už v tomto príspevku a ich účinky prezentujeme vďaka vašim obľúbeným spaľovačom tukov. Zobraziť celý článok

Kedy užívať magnézium?

Kedy užívať magnézium?

Optimálna doba a okolnosti, kedy užívať magnézium, prispievajú k zdraviu tela už na bunkovej úrovni. Dostatočný príjem magnézia (horčíka) skvalitňuje naše fungovanie po fyzickej aj duševnej stránke. Preto radi participujeme na odpovediach ohľadom užívania magnézia.   Zobraziť celý článok

Zabezpečená online platba

Zabezpečená online platba

Vlastníme SSL / bezpečný certifikát

Odoberajte novinky

Dostávajte pravidelné informácie o novinkách e-mailom

Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania.

Vyplnením kontaktných údajov vyjadrujete súhlas so spracovaním vašich údajov v rámci Extrifit Slovakia
a pravidelné zasielanie noviniek.
Je možné sa z pravidelného odoberania noviniek kedykoľvek odhlásiť cez zaslaný newsletter.
Týmto vyhlasujeme, že vaše údaje nebudú použité na iné účely.