SABÍNA PLEVÁKOVÁ - MYSLÍM ŽE SOM TO ZVLÁDLA SLUŠNE

Ako si spokojná s výsledkom ?

S výsledkom som spokojná, najmä kvôli forme, ktorú som predviedla. Bála som sa, či to stihnem, ale všetko vyšlo tak, ako malo. A hlavne doma, keď som si prezrela fotky, som sa hodila do pokoja s tým, že som si zhodnotila všetky formy z tohto roka a viem, že kde mám '' defekty '' a slabšie miesta. Na druhej  strane viem, že som urobila, čo som mohla a výsledok bol niekedy medzi formami z AC2016 a ME 2016. a práve forma z ME je asi moja zatiaľ najlepšia a tú sa snažím dohnať, respektíve predbehnúť :)

V čom bola súperka lepšia ?

Ťažko môžem osobne hodnotiť, v čom bola súperka lepšia, porazila som ju už mnohokrát. Je ale pravdou, že tento polrok mi odskočila počtom medailí, pretože súťažila od začiatku tejto sezóny na rôznych medzinárodných súťažiach a ja zopakujem len to, čo povedali ostatní, že skôr zohralo rolu práve to, že už je akoby '' Nakukaná  ''. Mňa veľmi potešilo hodnotenie prezidenta SAKFST Milana Čížka, ktorý povedal, že som predviedla vynikajúci výkon a mohla som byť kľudne aj prvá. Týchto hodnotení bolo niekoľko a nesmierne si ich vážim. Sama si však myslím, že obe, aj ja aj moja súperka sme na pódiu predviedli formu, kde každá ukázala svoje plusy a aj mínusy, ktoré ešte máme a rozhodca sa jednoducho priklonili viac na jej stranu.

V čom si myslíš, že je tvoja silná stránka ?

Moja silná stránka je určite v mojej prezentácii a triezvom myslení. Uvedomujem si a som ochotná si pripustiť nedostatky a následne s nimi pracovať na pódiu. A tu vyhrávam. Nie je nič horšie, keď si začnete myslieť, že už ste dosť dobrý. V ten moment darujete šancu súperovi.

Nakoľko si ceníš toto umiestnenie v doterajšej kariére ?

 Cením si ho naozaj veľmi. Byť 2. na MS, kde je naozaj svetová špička - 32 dievčat v kategórii-nie je jednoduché, aj keď to tak vyzerá a naozaj si vážim tento  výsledok . O to viac, že ​​som si utvrdila, že viem čo, ako a prečo robím v mojej príprave a nebojím sa prestúpiť ďalej do PRO divízie a stále s rovnakým vedením. Určite nebudem na príprave nič meniť.

Bola tá príprava na MS nejako odlišná oproti iným významným súťažiam ?

Táto príprava bola hlavne veľmi krátka. Nemala som dostatok času, ten môj komfortný priestor na to, robiť celú diétu pomaly. Začala som z jedného dňa na druhý a o to horšie že z vyložene z '' oddychovej  '' formy, pretože som pôvodne na jeseň vôbec nemala v pláne štartovať. Okrem toho ma vždy psychicky tlačia moje vlastné výsledky, takže som sa dosť obávala, aby som sa aspoň priblížila k jarnej forme. Nakoniec myslím, že som to zvládla slušne.

Mala si  tento rok nejaké  problémy ? 

Asi len ten čas. Pretože som s prípravou nepočítala a plánovala odpočinok.

Často sa hovorí o hľadaní smeru pre Bikiny Fitness. Bolo poznať nejakú zmenu, alebo sa pokračovalo v minuloročných koľajách?

Príde mi, že oproti minulému roku, sa trend trošku pozastavil a netlačí sa až tak na svaly. Aj za mnou zostali dievčatá, ktoré podľa svalového rozvoja mohli skončiť oveľa lepšie, ale myslím, že práve to bolo tento rok nežiaduce. Podstatné je však to, že vždy každá pretekárka by mala prísť pripravená tak, ako jej to pristane, buď viac vysušená, alebo guľatejšia , ale tak, ako to svedčí jej. Len tak sa môže odprezentovať čo najlepšie a tiež rozhodca to pochopí a ocení.

Čím si vysvetľuješ dominanciu východoeurópskych pretekárok ? (Slovenky, Ukrajinky, Rusky)

Na to nepoznám odpoveď. Neviem.

Čo ťa ešte čaká v tomto roku ?

V tomto roku ma ešte čakajú preteky v Dominikánskej republike, ktoré sú pre mňa poslednými juniorskými pretekmi v mojej kariére, pretože budúci rok mám už 24 rokov. Cestujeme 8. 12. s reprezentačnými trénermi a výberom reprezentantov SAKFST a zostávame asi 6 dní navyše, pretože predsa len je Dominikánska naozaj ďaleko a rozhodli sme sa trošku si to tam spoločne obhliadnuť. Takže taká menšia dovolenka a odpočinok po sezóne :) Veľmi sa na to teším.

 

Produkty v článku

Súvisiace články

Glutamín vplýva na rast svalov či trávenie

Glutamín vplýva na rast svalov či trávenie

Glutamín patrí medzi najpopulárnejšie doplnky stravy medzi športovcami. Táto aminokyselina je kľúčová pre podporu športového výkonu, rast svalovej hmoty, regeneráciu a trávenie. V nasledujúcom článku sa pozrieme na najznámejšie účinky glutamínu a jeho dávkovanie. Zobraziť celý článok

Ako môžu tráviace enzýmy pomôcť s trávením?

Ako môžu tráviace enzýmy pomôcť s trávením?

Kto by nechcel mať zdravé a bezproblémové trávenie? Určite súhlasíte, že keď máme tráviace problémy, máme ďaleko od spokojnosti. Dobrý tráviaci systém je základom celkového zdravia, a presne o to sa starajú tráviace enzýmy. Niekedy však môže dôjsť k ich nedostatku, čo sa prejaví napríklad nafukovaním alebo bolesťami brucha. Dobrá správa je, že enzýmy môžeme suplementovať. V dnešnom článku sa dozviete všetko podstatné o tráviacich enzýmoch. Zobraziť celý článok

Zabezpečená online platba

Zabezpečená online platba

Vlastníme SSL / bezpečný certifikát

Odoberajte novinky

Dostávajte pravidelné informácie o novinkách e-mailom

Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania.

Vyplnením kontaktných údajov vyjadrujete súhlas so spracovaním vašich údajov v rámci Extrifit Slovakia
a pravidelné zasielanie noviniek.
Je možné sa z pravidelného odoberania noviniek kedykoľvek odhlásiť cez zaslaný newsletter.
Týmto vyhlasujeme, že vaše údaje nebudú použité na iné účely.