TAK A JE TO ZA NAMI A O ROK SA TO ZAČNE ZAS

Keď som sa teraz dva týždne po sebe spomenul  Vianoce ako metaforu na Evls a tak podobne, prišlo mi dobré, to zavŕšiť nejakou  tou sviatočnou , hattrickovou pointou. Čo o tom , prípravy na takú vec bývajú podobné, ale následné krátke zašustenie  papiera , vďačné úsmevy a záverečný sex z vďačnosti v prípade skutočných Vianoc, dosť ťažko vystihuje dvojdňový maratón naládovaný po okraj tej správnej fitness zábavy, ktorý máme práve za sebou. A tak teraz sedím za compom , s hlavou, ako črep s hlboko dezorientovanou  sivou hmotou vo vnútri, ťažko sa vyrovnávajúca  s víkendovým brutálnym atakom decibelov, vnemov, udalostí, stretnutí a rozhovorov a s hlasom, ktorého tóninu ladila možno tak rakovina hrtana. Ale pretože som bol až prekvapivo často požiadaný o to, aby som napísal niečo z EVL 's Praque, páč to dotknutých vraj vždy naladí do príjemného  pondelka , ťukám tú do plastových štvorčekov s podivnými obrazcami na nich a skladám písmenká do slov a viet ako trojročné dieťa puzzle a ak nezomriem skôr, než sa ten obraz zloží dohromady, možno z toho nakoniec niečo vylezie. Tak teda pre Libora a Katrin a Petra a Frantu a Verča a Bonifáca sa Servácom sa tu pokúsim niečo zosmoliť, ale záruku nejakých  vtipov , čo vám roztrhajú  bránicu na kúsočky tentoraz odkladám na neurčito.

Veľa ľudí, predovšetkým potom hrdých majiteľov Elite Pro kartičiek, mi nemôže odpustiť článok, kde som si ako nejaký dôchodca posťažoval, že tie Dájmond kapy už nie sú  čo bývavali . A tak dychtivo, trochu aj so škodoradostným  provokovaním  očakávajú, ako sa postavím k faktu, že tento rok stačilo s trochou nadsadenia prísť na pódium, prevziať Pro kartu IFBB, poďakovať a zase odísť. No ..., vlastne sa  to dá povedať aj bez preháňania, vzhľadom k tomu, že v jednej kategórii to vyhrala pretekárka o celkovom počte súťažiacich v kategórii ehmm .. jedna. Čo skutočne nesľubuje súboj, z ktorého by ste si obhrýzli nechty až ku kĺbu. Takže áno , je to trapas. Ale úprimne, počet pretekárov som čakal ešte nižší  po rozštiepení federácie IFBB. Nakoniec v tej amatérskej časti štartovalo vyše 200 ľudí, a to nie je zase tak málo. Jednu chvíľu sa zdalo, že keď sa tí dvaja strýkovia  pohádali, bude to nakoniec na prospech veci všetkým.

Viac pretekárov, viac price money, viac pretekov , väčšia popularita športu. Lenže medzitým pár usporiadateľov prerobilo aj gate  a situácia už nie je tak veselá, ako sa pôvodne zdala. Príliš vysoké náklady na vyrobenie prestíže Elite Pro, ktorá neustále zápasí s prirodzenou prestížou IFBB Pro ktorá stále drží eso v rukáve v podobe najvyššieho možného titulu Mr. Olympia. Drvenie kvality a prestíže statusu profesionálneho kulturistu, naháňanie špičkových amatérov, ktorí by ťahali divákov, zbytočné regule a zákazy, to všetko so sebou nesie možnú stratu motivácie organizovať špičkové súťaže na oboch stranách barikády.

Nakoniec , práve tohtoročná  EVL 's je toho dôkazom. Usporiadatelia urobili všetko pre to, aby bola EVL 's tá najlepšia súťaž v Európe. Vypísali rekordné odmeny, pretekalo sa na megapódiu, ktoré svojim nasvietením, audiovizuálnou technikou, moderovaním a zákulisím, môže úplne v pokoji konkurovať aj samotnej  špičke v podobe Mr. Olympia, prihodili navrch veľa ďalších atraktívnych ťahákov ako účasť troch víťazov Olympie, pribudli doplnkové športy a Expo, ktoré u nás nemá obdobu. Výsledkom je najslabší line-up za dobu konania EVL 's Prague. Otázka teda znie, urobili usporiadatelia niečo zle ? A logickou odpoveďou musí byť len poklepanie na čelo, ako to vôbec niekoho môže napadnúť a zároveň stále platí, že ide o udalosť, ktorá tu nemá konkurenciu. Zle je len momentálne meranie pindíkov  dvoch pánov na dvoch koncoch Atlantiku, ktoré berie vietor z plachiet lode s názvom Nadšenie do organizovania súťaží.

Ale možno  sa pod ekonomickým tlakom umúdria a dôjde k nejakej dohode. Potom by sme nemuseli ľutovať toho, že sa sem Američanom nechce. Veď zlúčiť Pro Elite line up z Arnold Classic, ktoré sa konalo v ten istý deň a kde pre zmenu diváci mrmlal nad tým, že nevidia borcov ​​z Olympie ako vlani, tak už by to vydalo na preteky ako remeň. Som si istý, že takýto súboj Križánek / Baran by priniesol  fanúšikovskú atmosféru rovnakú s atmosférou hokejových zápasov medzi ČR a SR na MS.

Ale poznáte to, keby v prdeli boli ryby, neboli by rybníky ... Na keby sa skrátka nehrá, variť sa musí z toho, čo je a ako sa zdá, táto polievka bez pár chýbajúcich ingrediencií napriek tomu divákom náramne chutila vzhľadom k rekordnej diváckej účasti . Opäť som len užasnuto zízal s ľahko retardovaným výrazom v tvári nad absurdnými, nepochopiteľnými, dychberúcimi rozmermi  paží Roellyho Winklaar, na ktorého sa vždy rád pozriem zas a znova. Potešila ma účasť Nathana De Ashy, voľná zostava Lukáša osladila mi spoľahlivo naježila chlpy úplne rovnako ako vlani a prekvapilo ma šoumenstvo a charizma Pavla Berana. No a tiež  som bol samozrejme rád za to, že mal Extrifit Team najväčšiu súťažnú účasť na profi pódiu Evls Prague. Ako obvykle bolo príjemné pozorovať Sabinu Plevákovú a ak by sa udeľovala cena za najkrajší a najzdravší vzhľad, nemohla by ju minúť, ani keby ju odovzdával Ray Charles. Bola radosť pozorovať Slavoja Bednářa, ako si doslova po dúškoch vychutnáva svoj profi debut, prežíval som rovnaký smútok s Vojtom Koritenským, ktorého som vďaka jeho kamennej , brutálne tvrdej  forme videl na minimálne treťom mieste a vyložene naštvaný som bol z verdiktu o umiestnení Tomáša Tabačiara. Ale to je v poriadku, emócie k hlbokým zážitkom  odjakživa patria a zároveň to je odkaz pre všetkých tých mudrlantov , ktorí píšu do komentárov zasvätené múdra o politike a silných sponzoroch na súťažiach. Extrifit bol ten najsilnejší sponzor zo všetkých a aj tak  to bolo našim chalanom prd platné  ... Takže toľko v krátkosti  spravodajstvo ku konšpiračnom teóriám všetkého druhu.

Ak sa však niekde prejavilo sponzorské partnerstvo s Extrifit, bolo to rozhodne na Expe. Tu by som si dovolil kratučkú odbočku do histórie. EVL 's sa usporadúva 7 rokov, Extrifit ako značka teraz nejako dovŕši desaťročnicu . Prvé Expo bolo v stane, naše hostesky boli oblečené podľa štýlu každý pes, iná ves, Vojta sa Slavojom trdlovali na stánku jeden s tlstými 80 kilami a druhý s nie o veľa kvalitnejšími 95 kg. A hoci sme si na tej expozícii dali už vtedy záležať, tak tam bolo malé pódium, nejaké prkénko, stolčky z IKEA, na nich produkty, 1-2 plagáty a naše presvedčenie, ako je to profi, pretože to máme rovnaké ako ostatní.

A zatiaľ čo ostatný ďalej jazdia na Expo EVL 's, ktoré sa medzitým rozrástlo na najväčšiu akciu svojho druhu u nás aj naďalej s 1-3 plagátmi , stolíkom z IKEA a na nich pár produktov , my tam staviame tri dni na dve smeny päťmetrový hrad do výšky s takým odberom  elektriny, ktorý by spoľahlivo zaistil čierny odber pre rómsku osadu na dobré dva roky. To celé je osadené obrazovkou ako z letného kina a po okraj napchaté kamiónom produktov. Na pódiu máme toho istého Vojtu, toho istého Slavoja , obaja už ale so statusom IFBB Pro a k nim do partie Slovenskýého  profíka Tomáša Tabačiara spoločne so svojou Slovenskou  profi kolegyňou Sabinou, ktorá v amatéroch vyhrala doslova všetko, čo sa tam vyhrať dá. Navrch prihodíme čerstvučkého profíka z Elite divízie Milana Obořila  a celkovú nosnosť pódia otestujeme ešte so sedemnásobným Majstrom sveta v Benči Vlastom Kužeľom  a istoiste najsilnejším powerlifterom  v Európe a možno aj Sveta Petrom Petrášom .

Nebudem preto ani nijako kamuflovať do zložitých súvetí, ako hrdý som na túto značku, na to, ako ďaleko ju dotiahol jej majiteľ a ako rýchlo  bežíme po tejto  dlhej  ceste . A pretože vieme, že bez vás, fanúšikov Extrifit, Extrifit Teamu, našich verných a spokojných zákazníkov, by to rozhodne nešlo, tak sa vám tam prostredníctvom tejto  akcie snažíme poďakovať. Poďakovať tým, že vám jebnem vzorkou do hlavy, snažíme sa pobaviť sa na váš účet tým, že tam drepujete s vedrom na hlave a vy na oplátku pozeráte našim dievčatám na zadky  a predky  a zblízka pozeráte na vysušené tela našich profíkov. Ale ja viem, že vy viete, že to je sranda, že si to tam spoločne užívame a že si za to domov odnášate hromadu darčekov, fotiek a spoločných zážitkov a kopec zábavy k tomu. Viem, že to nabíja vás, práve  tak ako nás, a hoci mám po tom víkende hlavu ako  balón, teším sa na ďalšie stretnutie s vami a ďalší ročník EVL 's Prague. Verím, že to bude zase niečo extra ...

P.S. Vo fotogalérii je veľa fotiek k stiahnutiu, tak sa snáď na nejaké nájdete.

Fotogaléria

Súvisiace články

Koľko gramov bielkovín denne?

Koľko gramov bielkovín denne?

Bielkoviny patria k základným makronutrientom v rámci každodennej vyváženej stravy. Ich optimálny príjem závisí od viacerých faktorov. Najviac posudzovaný je výpočet podľa váhy a výšky, ale aj podľa nastavených cieľov (chudnutie, rysovanie). Tieto aj ďalšie okolnosti bližšie určujú, koľko gramov bielkovín denne sa odporúča prijať. Zobraziť celý článok

Aký je najlepší spaľovač tukov?

Aký je najlepší spaľovač tukov?

Za každým osvedčeným spaľovačom tukov nachádzame stimulanty na podporu metabolizmu. Rovnako dôležité sú podmienky pre účinnú termogenézu v tele. Za predpokladu, že vybrané produkty spĺňajú obe základné kritériá, dochádza k hlavným princípom spaľovania tukov. Podrobne ich vysvetlíme už v tomto príspevku a ich účinky prezentujeme vďaka vašim obľúbeným spaľovačom tukov. Zobraziť celý článok

Zabezpečená online platba

Zabezpečená online platba

Vlastníme SSL / bezpečný certifikát

Odoberajte novinky

Dostávajte pravidelné informácie o novinkách e-mailom

Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania.

Vyplnením kontaktných údajov vyjadrujete súhlas so spracovaním vašich údajov v rámci Extrifit Slovakia
a pravidelné zasielanie noviniek.
Je možné sa z pravidelného odoberania noviniek kedykoľvek odhlásiť cez zaslaný newsletter.
Týmto vyhlasujeme, že vaše údaje nebudú použité na iné účely.