TÍMEA TRAJTEĽOVÁ - Rozhovor s majsterkou sveta Bikiny Fitness 1. časť

 

 

 

TÍMEA TRAJTEĽOVÁ

 

 

 

 https://www.extrifitslovakia.sk/photos/original/im5_3918e3_low_3d40c0f609b4af9ebcb0100281a8af8e.jpg

Vizitka

 


Meno a priezvisko: Tímea Trajteľová
Dátum narodenia: 19. 9. 1995
Šport: bikiny fitness
Výška: 166 cm
Súťažná hmotnosť: 51 kg
Mimosúťažná hmotnosť: 54 kg
Klub: KNK hit B. Bystrica pod vedením Petra Winklera
Asociácia: SANK (Slovenská asociácia naturálnej kulturistiky)
Najväčší úspech v kariére: majsterka sveta v bikiny fitness do 170 cm v roku 2014
Vzdelanie: stredoškolské s maturitou (gymnázium)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://www.extrifitslovakia.sk/photos/original/dsc_0545_df436a9d0ec445fa92958560450a1540.jpg

Čo si od tejto spolupráce sľubuješ?

 

 


V prvom rade to pre mňa znamená obrovskú výzvu. Verím, že aj vďaka tejto príležitosti sa môžem zlepšovať. Od spolupráce očakávam aktívny prístup. Páči sa mi spôsob, akým sa Extrifit venuje svojim fanúšikom, ale aj pretekárom. Som veľmi rada, že som členkou tohto tímu, veľmi si to vážim a ďakujem. Dúfam, že sa za dôveru odvďačím dobrými športovými výsledkami.

 

 

 

 


Ako dlho sa venuješ bikiny fitness?

 

 


Tomuto športu sa venujem jeden rok, ale cvičila som, aktívne i menej aktívne, už aj predtým asi dva roky. Spočiatku som cvičila preto, aby som si vyplnila svoj voľný čas popri škole, prípadne, aby som mala nejaký koníček. Neskôr som začala cvičiť viac a priatelia dostali nápad, že by sme posunuli moje cvičenie na vyššiu úroveň a začala by som pretekať.

 

 

 

 

Prečo súťažíš v naturálnej kulturistike ?

 

 


Oslovila som Petra Winklera, ktorý je na Slovensku ikonou naturálnej kulturistiky. Aj preto sme sa rozhodli nastúpiť na súťaže u naturálov. Kategória bikiny fitness je šitá na mieru pre mňa. Ja so svojou kostrou by som napríklad do bodyfitness nešla, aj keď baby, ktoré túto kategóriu robia, obdivujem a páči sa mi to, ale reálne sme zhodnotili situáciu, že sa hodím do bikiny fitness.

 

 

 

 

Kedy si absolvovala svoju prvú súťaž ?

 

 


Súťažnú premiéru som mala na majstrovstvách Českej republiky v októbri 2013, na ktorých som obsadila druhé miesto. O týždeň neskôr som štartovala na majstrovstvách Slovenska, kde som takisto získala striebornú medailu. Potom som súťažila na majstrovstvách Európy v Karlových Varoch, na ktoré sa tento rok znovu pripravujem, a skončila som tam na štvrtom mieste. Tieto výsledky na jeseň roku 2013 ma naštartovali a motivovali do ďalšieho tréningu. Cez zimu sme sa rozhodli ísť do tvrdšej prípravy a zapracovať na nedostatkoch, detailoch, pózovaní a na všetkom, čo sme predtým nedotiahli...

 

 

 


Ovocie dozrelo na jar v roku 2014. Začala si vyhrávať...

 

 


Do jarnej sezóny 2014 som vstupovala s nádejou, že to bude lepšie ako v tej minulej. Som veľmi rada, že sa mi to splnilo. Zvíťazila som na majstrovstvách Slovenska, potom na majstrovstvách Česka, následne na majstrovstvách Maďarska a mojím najväčším víťazstvom bol triumf na majstrovstvách sveta, ktoré boli 28. júna 2014 v Nitre. Získala som titul majsterky sveta v bikiny fitness do 170 cm. Na tomto svetovom šampionáte bola konkurencia dosť silná, ak to môžem takto zhodnotiť. Majstrovstiev sveta sa zúčastnili dievčatá z rôznych častí sveta a napríklad len v mojej kategórii štartovalo 18 pretekárok. Na pódiu to bolo doslova o boji, ale nakoniec som vyhrala a som veľmi šťastná.

 

 

 

 

 

https://www.extrifitslovakia.sk/photos/original/extrifitslovakia-timea-1_8f344280a3b6a8a13aeeda55b96d3712.jpg

Čo podľa teba rozhodlo o tvojom prvenstve na MS 2014 ?

 

 


Myslím si, že to bola celková pripravenosť, samozrejme forma, ale nepodcenili sme žiadny detail. Či už to bol náter, plavky, ktoré zvýrazňovali moju postavu i moje plusy. Dali sme si záležať, aby mejkap nebol prehnaný, lebo prirodzenosť je dôležitá a nakoniec to ocenili aj rozhodcovia. Dobrá príprava, kvalitné tréningy a nácvik pózovania, aj to sa podpísalo pod moje zlepšenie.

 

 

 

 

 

V bikiny fitness je veľmi dôležitá prezentácia, na pódiu sa treba jednoducho „predať“.

 

 


Spočiatku to pre mňa bolo ťažšie. Na prvých dvoch súťažiach som si ešte nevedela zvyknúť na to, že sa ľudia na nás pozerajú, že ideme s kožou na trh a musíme zaujať, ale od tretej súťaže, to boli tie ME v Karlových Varoch, som si už bola úplne istá na pódiu. Momentálne je to pre mňa asi najlepšia časť sezóny, keď môžem na pódiu stáť a odprezentovať prácu, ktorú som počas tých mesiacov v príprave vykonávala.

 

 

 

 

Tvoje silné a slabé stránky ?

 


Určite by som chcela zlepšiť plecia, keďže ich potrebujem viac zvýrazniť, ďalej zlepšiť nohy a skvalitniť zadok. Prípadne by som rada nabrala nejakú svalovú hmotu. Naopak, mojou silnou stránkou sú nohy – aj keď som ich spomenula, že ich potrebujem zlepšiť – a asi aj brucho.

 

 

 

 

Momentálne si v príprave na jesenné výzvy. Na akých súťažiach ťa fanúšikovia môžu vidieť v jesennej sezóne 2014 ?

 

 


Budem štartovať na majstrovstvách Českej republiky (11. 10.), potom budem súťažiť na majstrovstvách Slovenska v Komárne (18. 10.) a chcela by som absolvovať majstrovstvá Európy v Karlových Varoch (25. - 26. 10.). Ciele mám vysoké, keďže jarná sezóna dopadla veľmi dobre. Rada by som obhajovala všetko, čo sa dá. Dúfam, že vďaka Extrifitu a úsiliu, ktoré som vynaložila v príprave, to dopadne pre mňa dobre.

 

 

 

 

https://www.extrifitslovakia.sk/photos/original/10454944_1420630994892646_5462589203191031287_o_0ce6145740f9327f3f3f83ca2c885700.jpg


 

 

 

 

 

 

Súvisiace články

Čo je BCAA?

Čo je BCAA?

Čo je BCAA? Sú to aminokyseliny s rozvetveným reťazcom a ich úloha v budovaní svalovej hmoty a zlepšovaní výkonu je dobre zdokumentovaná. Zobraziť celý článok

Voľný beh, dlhý beh, výbeh do kopcov alebo trail running. Poznáte rozdiely?

Voľný beh, dlhý beh, výbeh do kopcov alebo trail running. Poznáte rozdiely?

Zašnurovať si bežecké topánky, urobiť niekoľko cvikov na zahriatie, vložiť si slúchadlá do uší a vyraziť. Takto jednoducho to naoko vyzerá. Kým sa však rozbehnete na trať, mali by ste urobiť ešte jedno zásadné rozhodnutie. Aký typ behu to bude dnes? Voľný beh, regeneračný, tempový alebo beh do kopca? Rovnako… Zobraziť celý článok

Zabezpečená online platba

Zabezpečená online platba

Vlastníme SSL / bezpečný certifikát

Odoberajte novinky

Dostávajte pravidelné informácie o novinkách e-mailom

Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania.

Vyplnením kontaktných údajov vyjadrujete súhlas so spracovaním vašich údajov v rámci Extrifit Slovakia
a pravidelné zasielanie noviniek.
Je možné sa z pravidelného odoberania noviniek kedykoľvek odhlásiť cez zaslaný newsletter.
Týmto vyhlasujeme, že vaše údaje nebudú použité na iné účely.