VOJTO NA OLYMPII - 1. DEŇ V LAS VEGAS

Minulý report skončil tým, že sme po 24- hodinovej ceste spadli  do postele a tento nový začneme tým, že náš spánok trval presne tri hodiny. Časový posun nám dáva trochu zabrať a už začínam chápať športovcov, ktorí jazdia na takto vzdialené akcie vo veľmi veľkom predstihu kvôli aklimatizácii.

Je teda streda, večer je váženie a prezentácia pretekárov. Vojto v tomto dni zvolil klasickú stravu založenú na mäse, ryži , prípadne zemiakoch. Všetko striktne bez soli. Nutné povedať, že únava, nedostatok sacharidov a už spomínaný časový posun je na ňom celkom poznať, ale forma ide pomaličky hore. Svalstvo ešte nie je úplne plné, a preto vyzerá trochu prázdnejšie  a vyžmýkane, čo je samozrejme účel a k jeho naplneniu glykogénom dôjde počas nasledujúcich dvoch dní.

Ráno po raňajkách sa Vojto vydal na tréning do Athletic Fitness, domovskej posilňovne držiteľky titulu Ms. Olympia Iris Kyle a mnohých ďalších hviezd. Veď v čase našej návštevy tu trénovala legenda kulturistiky Flex Wheeler spoločne s extravagantným Kali Muscle, alebo Shawn Rhoden, na ktorého dohliadal vyhľadávaný tréner Charless Glass. No a samozrejme množstvo ďalších  narvaných borcov s šialenými objemami  svalov.

Po tréningu nasledoval obed a po ňom výlet do neďalekého Red Rocks Canyon. Dychberúce skalisté scenérie poskytli skvelý vizuálny zážitok (ostatne ako celé Vegas) a parádnu kulisu ako pre zábery pre On the Top, tak pre skvelé fotky.

Bohužiaľ, obávam sa, že ani jedno nedokáže sprostredkovať monumentálnosť krajiny. No a na samý záver Vojto absolvoval váženie a prezentáciu, odkiaľ odišiel s váhou 90 kíl, pripravených na poriadnu porciu jedla v nasledujúcich dňoch. To je zatiaľ všetko a skoro sa vám zase ozveme.

Fotogaléria

Súvisiace články

Ako naštartovať metabolizmus?

Ako naštartovať metabolizmus?

Energia je pre život nevyhnutná. Ľudský organizmus ju prijíma v rôznych formách, čo sa neskôr prejavuje na komplexnej látkovej premene. V zdravom organizme funguje na princípe rozkladu zložitých makromolekúl z prijatej stravy na cieľovú využiteľnú energiu pre základné životné funkcie. Ide o procesy metabolizmu, ktoré fungujú normálne, zrýchlene alebo spomalene, o čo viac premýšľame, akonaštartovať metabolizmus. Zobraziť celý článok

Efektné 10-minútové cviky na brucho

Efektné 10-minútové cviky na brucho

Brušné svalstvo obzvlášť pridáva na vizuálnom dojme z celkovej postavy. Formovanie je teda základ, ale má isté zásady. Jednou z najdôležitejších je pevná vôľa a výdrž. Tieto dva princípy kombinujeme najmä pri krátkodobých, ale zato náročných cvičeniach. Za také považujeme vybrané 10-minútové cviky na brucho. Ktoré sú to a čo vôbec treba vedieť oprecvičovaní brušných svalov?  Zobraziť celý článok

Zabezpečená online platba

Zabezpečená online platba

Vlastníme SSL / bezpečný certifikát

Odoberajte novinky

Dostávajte pravidelné informácie o novinkách e-mailom

Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania.

Vyplnením kontaktných údajov vyjadrujete súhlas so spracovaním vašich údajov v rámci Extrifit Slovakia
a pravidelné zasielanie noviniek.
Je možné sa z pravidelného odoberania noviniek kedykoľvek odhlásiť cez zaslaný newsletter.
Týmto vyhlasujeme, že vaše údaje nebudú použité na iné účely.