VYVARUJTE SA CHÝB NA SÚŤAŽI ! ŠIALENSTVO V ROZCVIČOVNI

Rozcvičovna. Miesto, ktoré formuje zážitok zo súťaže. Vo vypätej hektickej atmosfére tu prebieha úprava pokožky, obzeranie súpera a tým pádom prvé hodnotenie svojich šancí a tiež niečo, čomu hovoríme rozcvičovanie . Fyzická príprava, počas ktorej sa borci snažia napumpovať svoje svaly na prasknutie. Lenže to je práve chyba, ktorej  sa často dopúšťajú mladší a neskúsený  pretekári. V mládežníckych kategóriách často vidíme v zákulisí hotové tréningovej maratóny.

Zadýchaný , unavený pretekári sa potom často nedokážu skoncentrovať na jednotlivé predvádzanie svalových skupín jednoducho preto, že sú po náročnom rozcvičení absolútne grogy. Na pódiu potom môžeme pozorovať prezentáciu svalových partií v takom trasení , že by sa za neho nehanbil ani alkoholik v  absťáku . Je potrebné si uvedomiť, že naháňaním krvi po všetkých možných partiách vášho tela spravidla vytúžený výsledok rovnako nedosiahneme. Skúsenejší borci už dávno vedia, že to, čo ste neurobili počas roka, rovnako za tých pár minút v rozcvičovni nedohoníte. Sú si dobre vedomí toho, že tých pár opakovaní navyše situáciu rovnako nezachráni, a preto si doprajú čas na vydýchanie, uvoľnenie a upokojenie sa. To však neznamená, že sa nerozcvičujú . Práve naopak. Len na to idú trochu chytrejšie.

Ak sa v organizme nachádza určitý objem krvi, ktorý sa pumpovaním dostane do danej svalovej  skupiny, je úplne pochopiteľné, že v ostatných častiach tela musí byť krvi menej. Pri rozcvičovaní však dochádza k zvýšenej tepovej frekvencii, krvného tlaku a rýchlejšej  cirkulácii krvi. Vplyvom týchto faktorov sa v súvislosti s gravitáciou stane to, že v momente keď sa postavíte, sa vám čiastočne prekrvia  dolné končatiny sami. Prax ukázala, že ak sa kvadricepsy začnú rozcvičovať, dochádza k ich "zaliatiu" v dôsledku čoho dôjde k strate svalových detailov. To je napokon problém aj iných svalových partií. Ak to s prekrvovaním preženiete, nadobudne síce sval obrích rozmerov, avšak úplne stratí definíciu a plasticitu. A to je to posledné, čo by ste si priali.

Pumpovanie krvi sa teda zvyčajne obmedzuje na hornú polovicu tela. Dnes už sú činky v rozcvičovně skôr výnimkou ako pravidlom, preto sa na túto skutočnosť dobre pripravte. Najvhodnejšou  pomôckou sa mi javia  tzv. Gumové expandéry, pomocou ktorých sa dá celkom dobre napumpovať. Nikdy nie je od veci vyskúšať si s nimi pár cvikov v domovskej posilňovni alebo doma, aby ste sa s nimi potom v rozcvičovni nemotali  ako Kolumbus pri objavovaní Ameriky. Používajte krátke pohyby s dostatočnou svalovou  kontrakciou . Prevádzajte niekoľkonásobne viac opakovaní s ľahkou váhou a s minimálnymi prestávkami. Zvyčajne sa rozpumpovanie  svalov týka vašich slabších svalových partií, ale často nie je od veci naopak zväčšeným objemom zvýrazniť svoje prednosti. Akú zvolíte taktiku, to nechám už úplne na vás.

Veľmi kvalitným pomocníkom pri napumpovaní , prekrvení  a zvýraznení vaskularizáciou je všetkým dobre známy Hell Gel. Rôzne NO produkty pre lepší tréning máte iste vyskúšané. Lenže väčšina z nich sa musí rozpustiť vo vode. A piť by ste moc nemali. Preto je Hell Gél skvelou voľbou. A v kombinácii s rýchlymi cukrami v Express Gele úplne špičkovú voľbou. No a ak by ste si predsa len nejaký ten dúšok tekutín dopriali, zapite ním 4-5 kapslí Arginínu. Garantujem vám s predchádzajúcou fázou cukrovania úplne plné a dlhotrvajúce napumpovanie a vaskularitu. Od nás ste dostali takmer kompletný návod, ako si počínať v deň D. Posledné, čo nám ešte zostáva dodať, je len želanie, aby sa vám darilo podľa vašich prianí.

Produkty v článku

Obľúbené EXTRIFIT Hellgel®

EXTRIFIT Hellgel®

1,75 € 2,00 €

Súvisiace články

Aký je najlepší spaľovač tukov?

Aký je najlepší spaľovač tukov?

Za každým osvedčeným spaľovačom tukov nachádzame stimulanty na podporu metabolizmu. Rovnako dôležité sú podmienky pre účinnú termogenézu v tele. Za predpokladu, že vybrané produkty spĺňajú obe základné kritériá, dochádza k hlavným princípom spaľovania tukov. Podrobne ich vysvetlíme už v tomto príspevku a ich účinky prezentujeme vďaka vašim obľúbeným spaľovačom tukov. Zobraziť celý článok

Kedy užívať magnézium?

Kedy užívať magnézium?

Optimálna doba a okolnosti, kedy užívať magnézium, prispievajú k zdraviu tela už na bunkovej úrovni. Dostatočný príjem magnézia (horčíka) skvalitňuje naše fungovanie po fyzickej aj duševnej stránke. Preto radi participujeme na odpovediach ohľadom užívania magnézia.   Zobraziť celý článok

Zabezpečená online platba

Zabezpečená online platba

Vlastníme SSL / bezpečný certifikát

Odoberajte novinky

Dostávajte pravidelné informácie o novinkách e-mailom

Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania.

Vyplnením kontaktných údajov vyjadrujete súhlas so spracovaním vašich údajov v rámci Extrifit Slovakia
a pravidelné zasielanie noviniek.
Je možné sa z pravidelného odoberania noviniek kedykoľvek odhlásiť cez zaslaný newsletter.
Týmto vyhlasujeme, že vaše údaje nebudú použité na iné účely.