ZA VŠETKÝM HĽADAJ STEREOIDY

A že keby oni sami mali k dispozícii tieto látky, vyzerali by rovnako dobre, ak nie ešte o niečo lepšie. Niektorí psychicky labilnejší jedinci kliknú na krížik, fotku zatvoria a odchádzajú s pocitom sklamania, pretože "bez steroidov to predsa nikdy nikam nedotiahnu". Proti tomuto výroku nič nemám, v dnešnej dobe nie je iná cesta ako preraziť, nemá cenu si nič nahovárať, avšak je správne mať steroidy ako prioritu po necelom roku cvičenia  a za úspechom ostatných vidieť len a len zakázané látky ?

Steroidy sa stali neodmysliteľnou súčasťou kulturistiky a silových športov, bez nich by boli výkony športovcov polovičné a čo si budeme hovoriť, tým pádom aj menej atraktívne pre verejnosť. Oveľa radšej uvidím Eddieho Halla zdvíhať na mŕtvole pol tony než nejakých "trápnych" 350 kg. To, že na tomto úctyhodnom výkone majú značný vplyv steroidy, je mi úprimne celkom jedno. Ja sa chcem baviť, užiť si preteky a vidieť nadľudské výkony. Bohužiaľ, toto je naša materiálna spoločnosť a s tým nič neurobíš.

Eddie Hall a ďalší vrcholoví športovci nech užívajú steroidy aj naďalej, ako fanúšik kulturistiky a silových športov budem jedine rád. Čo ale tí ostatní, mladí chlapci, ktorí navštevujú fitko pár mesiacov (v horšom prípade týždňov) a už zháňajú zakázané látky ? Čo ich k tomu vedie ? Je to celkom prosté- neustále máme na očiach nadľudsky vyzerajúcich  športovcov, ktorí sú pre nás akýmsi ideálom krásy, ktorému sa chceme za každú cenu priblížiť. Ako to najlepšie a najrýchlejšie dosiahneme ? No predsa pomocou steroidov !

Bohužiaľ, takto to jednoducho nefunguje. Kto si myslí, že začne brať steroidy a stane sa z neho nový Phil Heath, je naivný blázon. Áno, bez zakázaných látok sa kráľom (čítaj Mr. Olympia) nestaneš, ale rovnako tak sa ním nestaneš, ak nebudeš  mať disciplínu, rešpekt, túžbu biť sa a zvíťaziť. To sú tie pravé hodnoty a vlastnosti, na ktorých si každý úspešný športovec zakladá.

A záver ? Tvoje telo = tvoj biznis. Ak si nový cvičenec a chceš skúsiť steroidy, hurá do toho, nič ti nebráni. Len s najväčšou pravdepodobnosťou za pár týždňov zistíš, že to nebol šikovný krok, pretože si nemal dostatok informácií a ani prostriedky na dlhodobé financovanie tejto "srandy". Nakoniec skončíš s nezvratne poškodeným zdravím, lebo na internete to mali blbo ...

 

Produkty v článku

Súvisiace články

DAJTE SVOJMU TRÉNEROVI ŠANCU

DAJTE SVOJMU TRÉNEROVI ŠANCU

Na svojom pupku ste pracovali desať rokov. Na svojom ochabnutom, zdevastovanom tele tiež . A po trénerovi chcete výsledky za 14 dní ? Zobraziť celý článok

Zabezpečená online platba

Zabezpečená online platba

Vlastníme SSL / bezpečný certifikát

Odoberajte novinky

Dostávajte pravidelné informácie o novinkách e-mailom

Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania.

Vyplnením kontaktných údajov vyjadrujete súhlas so spracovaním vašich údajov v rámci Extrifit Slovakia
a pravidelné zasielanie noviniek.
Je možné sa z pravidelného odoberania noviniek kedykoľvek odhlásiť cez zaslaný newsletter.
Týmto vyhlasujeme, že vaše údaje nebudú použité na iné účely.