JEDNODUCHÁ ÚPRAVA MäSA - RUMPSTEAK

JEDNODUCHÁ ÚPRAVA MäSA - RUMPSTEAK

Autor článku: Extrifit Slovakia

 

 

 

 

Rumpsteak je veľmi jemné, chutné a predovšetkým chudé mäso, čo iste uvíta každý priaznivec fitnes životného štýlu.Jak ho jednoducho upraviť vám ukáže Norbert Zajac.

 

 

 

 

 

Jednoduchá úprava masa Rumpsteak.

 

 

 

 

 

Pred tým než budeme riešiť celkovú prípravu takého kvalitného kusu mäsa, považujem za dôležité Vás oboznámiť, z ktorej časti je vlastne naporciované a aké sú jeho výhody.


Rumpsteak je veľmi jemné, chutné a predovšetkým chudé mäso, čo iste uvíta každý priaznivec fitness životného štýlu. Je to hovädzie mäso získané z hornej časti stehenného svalu a vo svojej štruktúre neobsahuje takmer žiadny tuk, ako to je pri pravej sviečkovej.Napriek jeho minimálnemu obsahu tuku mu nechýba  šťavnatosť a je teda potrebné si len dať pozor pri výbere tohto mäska, aby bolo dostatočne zrelé, nie však staré. Tiež pri porciovaní možno toho veľa pokaziť, ale mojím tipom je to, že ho už kúpite naporciované.

 

Celkovo je známe, že hovädzie mäso je bohaté na kreatín a železo a teda je vhodné aj pri budovaní svalov, ale aj tiež pri redukčných diétach, skrátka vždy.

 

Poďme sa teda spoločne pozrieť na to ako sa taký steak pripravuje a na čo by sme si mali dať pozor, aby sme ho svojou tepelnou úpravou neznehodnotili a nestalo sa nám, že z kvalitného kusu mäsa urobíme kus nestráviteľnej  gumy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáre: