PRESTUP TÍMEI TRAJTEĽOVEJ DO SAKFST

 

 

 

 

Tohtoročná majsterka sveta a Európy v bikiny fitness medzi naturálmi Timea Trajteľová sa členkou Extrifitslovakia tímu stala v deň svojich 19. narodenín. Bolo to 19. 9. Vtedy ešte len uvažovala o tom, že z asociácie naturálov SANK prestúpi do SAKFST. Momentálne je to tak, že v roku 2015 by už mala štartovať na súťažiach SAKFST.

 

 

 

 

 

 

 

Prečo prestup do SAKFST?

 

 

 

Idem s čistým štítom, robím hrubú čiaru za tým všetkým doteraz. Hlavnou motiváciou je to, že sa chcem posúvať vo svojej kariére a súťažiť s tými najlepšími. Rada by som dôstojne nastúpila už na prvú súťaž v tejto asociácii. Budem rada za každý úspech. Spočiatku si nerobím veľké nádeje, nemám veľké oči, lebo prestup bude veľmi ťažký, ale časom by som rada uspela aj v rámci SAKFST. Konkurencia je tu veľká. Uvedomujem si, že je to úplne iná liga, dievčatá sú inak pripravené, inak vyzerajú, sú fakt krásne. Myslím si, že budem bojovať všetkými zbraňami .

 

 

 

 

 

Čo si od spolupráce s Extrifitom sľubuješ?

 

 

 

V prvom rade to pre mňa znamená obrovskú výzvu. Verím, že aj vďaka tejto príležitosti sa môžem zlepšovať. Od spolupráce očakávam aktívny prístup. Páči sa mi spôsob, akým sa Extrifit venuje svojim fanúšikom, ale aj pretekárom. Som veľmi rada, že som členkou tohto tímu, veľmi si to vážim a ďakujem. Dúfam, že sa za dôveru odvďačím dobrými športovými výsledkami. Najviac mi to zatiaľ dalo to, že mám väčšiu popularitu medzi ľuďmi, ktorí ma s Extrifitom spájajú. Veľmi sa z tejto spolupráce teším, keďže pre mňa to bol nedosiahnuteľný cieľ mať takéhoto sponzora a prezentovať sa tým štýlom, ako to robí Extrifit, čiže vo veľkom. Som zatiaľ nadmieru spokojná. Nemôžem sa na nič sťažovať. Keď potrebujem nejaké doplnky, mám to do 24 hodín doma, zabezpečili sme veľa oblečenia, celý manažment okolo mňa snažia riešiť.

 

 

 

 

 

Aké prípravky ti z tej rady Extrifitu najviac chutia?

 

 

 

Obľubujem instantné BCAA. Tie mi každý vychvaľoval, ale diéte som sa ešte bála ich skúšať, aby som si príliš na niečo nenavykla a potom mi bolo smutno z toho, že si to musím odopierať. Najlepšie z nich sú ananásové. Vyhovujú mi tiež BCAA, čo majú 1800 mg v jednej tabletke. Veľmi som spokojná s isobeefom, je to veľmi kvalitný proteín. To sú najväčšie ťaháky. Všetky prípravky Extrifitu sú naozaj špičkové.

 

 

 

 

 

 

 

Ako dlho sa venuješ bikiny fitness?

 

 

 

Tomuto športu sa venujem jeden rok, ale cvičila som, aktívne i menej aktívne, už aj predtým asi dva roky. Spočiatku som cvičila preto, aby som si vyplnila svoj voľný čas popri škole, prípadne, aby som mala nejaký koníček. Neskôr som začala cvičiť viac a priatelia dostali nápad, že by sme posunuli moje cvičenie na vyššiu úroveň a začala by som pretekať.

 

 

 

 

Kedy si absolvovala svoju prvú súťaž?

 

 

 

Súťažnú premiéru som mala na majstrovstvách Českej republiky medzi naturálmi v októbri 2013, na ktorých som obsadila druhé miesto. O týždeň neskôr som štartovala na majstrovstvách Slovenska naturálov, kde som takisto získala striebornú medailu. Potom som súťažila na majstrovstvách Európy naturálov v Karlových Varoch, kde som skončila na štvrtom mieste. Tieto výsledky na jeseň roku 2013 ma naštartovali a motivovali do ďalšieho tréningu. Cez zimu sme sa rozhodli ísť do tvrdšej prípravy a zapracovať na nedostatkoch, detailoch, pózovaní a na všetkom, čo sme predtým nedotiahli...

 

 

 

 

Ovocie dozrelo a v roku 2014 si si na konto pripísala jeden triumf za druhým.

 

 

 

Do jarnej sezóny 2014 som vstupovala s nádejou, že to bude lepšie ako v tej minulej. Som veľmi rada, že sa mi to splnilo. Znovu som súťažila medzi naturálmi. Zvíťazila som na majstrovstvách Slovenska, potom na majstrovstvách Česka, následne na majstrovstvách Maďarska a mojím najväčším víťazstvom bol triumf na majstrovstvách sveta, ktoré boli 28. júna 2014 v Nitre. Získala som titul majsterky sveta v bikiny fitness do 170 cm. Na tomto svetovom šampionáte bola konkurencia dosť silná, ak to môžem takto zhodnotiť. Majstrovstiev sveta sa zúčastnili dievčatá z rôznych častí sveta a napríklad len v mojej kategórii štartovalo 18 pretekárok. Na pódiu to bolo doslova o boji, ale nakoniec som vyhrala. Som veľmi šťastná, že som bola úspešná aj v jesennej sezóne, zvíťazila som na Grand Prix v Chocni (Česko, 11. 10.), potom na Grand Prix v Komárne (18. 10.) i na majstrovstvá Európy v Karlových Varoch (25. - 26. 10.). Keďže to bola moja posledná súťaž na jeseň i za naturálov, chcela som si to tam hlavne užiť a som veľmi rada, že sa mi to podarilo.

 

 

 

 

V bikiny fitness je veľmi dôležitá prezentácia, na pódiu sa treba jednoducho „predať“.

 

 

 

Spočiatku to pre mňa bolo ťažšie. Na prvých dvoch súťažiach som si ešte nevedela zvyknúť na to, že sa ľudia na nás pozerajú, že ideme s kožou na trh a musíme zaujať, ale od tretej súťaže, to boli tie ME v Karlových Varoch, som si už bola úplne istá na pódiu. Momentálne je to pre mňa asi najlepšia časť sezóny, keď môžem na pódiu stáť a odprezentovať prácu, ktorú som počas tých mesiacov v príprave vykonávala.

 

 

 

 

Tvoje silné a slabé stránky?

 

 

 

Určite by som chcela zlepšiť plecia, keďže ich potrebujem viac zvýrazniť, ďalej zlepšiť nohy a skvalitniť zadok. Prípadne by som rada nabrala nejakú svalovú hmotu. Naopak, mojou silnou stránkou sú nohy – aj keď som ich spomenula, že ich potrebujem zlepšiť – a asi aj brucho.

 

 

 

 

 

Dobrý cvik na zadok?

 

 

 

Drepy, drepy, drepy. A ešte výpady. Myslím si, že to je taký základ. Tieto cviky robím rada. Celkovo nohy cvičím najradšej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tvoj jedálniček?

 

 

 

 

Ráno vstanem a dám si, buď ovsené vločky s proteínom alebo nejakú ryžovú kašu takisto s proteínom. Jedávam každé tri hodiny, čiže ďalšie jedlo mám už nejaké bielkoviny. Buď sú to vajíčka alebo tuniak. Obed? Ak mám viac sacharidov, tak ryža, k tomu kuracie prsia, ale veľmi obľubujem ryby (tilapie, tresky aljašské) a krevety – tie mám často vo svojom jedálničku a tiež zeleninu.

 

 

 

 

 

Keď si v príprave, tak vtedy striktne dodržiavaš diétu alebo niekedy aj zhrešíš?

 

 

 

U mňa je to stopercentné. Keď prejdem do diéty, tak to platí na sto percent. Pre mňa je maximálnym porušením ryžový chlebíček, ktorý si dám možno po tréningu. Nemávam veľké výkyvy v hmotnosti, pretože v diéte je náročne bojovať s tými záťažami a ešte keby som mala bojovať s vlastnou hmotnosťou, to by bolo už príliš na mňa.

 

 

 

 

Aké suplementy berieš?

 

 

 

Momentálne vo svojej príprave využívam iba aminokyseliny a proteín, ale s tým, ako sa mi blíži súťaž by som už chcela začať používať aj nejaký glutamín. Zatiaľ mi to stačí. V objemovej príprave cez zimu budem toho potrebovať viac, keďže prioritou bude nabrať kvalitnú svalovú hmotu.

 

 

 

 

 

Vieš si niečo uvariť?

 

 

 

Rada varím. Mám veľa svojich vychytávok, ktoré praktizujem, ale teraz už neexperimentujem ani s tými diétnymi potravinami. Zvyknem si robiť proteínové palacinky, rôzne ryžové kaše alebo klasické domáce recepty na zdravší spôsob.

 

 

 

 

Absolvovala si gymnázium, nelákalo ťa ísť na vysokú školu?

 

 

 

Úspechy v bikiny fitness ma utvrdili v tom, že má význam pokračovať v tomto športe. Chcem popracovať na svojich nedostatkoch, urobiť ideálnu formu a potom sa uvidí. Je to môj životný štýl. Tomuto športu sa budem venovať, kým sa bude dať a plánujem robiť osobnú trénerku vo fitnescentre. Kariéra má momentálne prednosť pred školou. Moji rodičia ma podporujú, hoci asi by boli radšej, keby som na výšku išla...

 

 

 

 

Ľubomír Chochula

 

 

 

 

EXTRIFITSLOVAKIA PODPORUJE TRAJTEĽOVÚ

 

 

 

About Extrifit

 

 

Značka Extrifit ® bola zaregistrovaná v roku 2007. V roku 2010 sa firma transformovala na EXTRIFIT ®, sro Extrifit Sports Nutrition dnes patrí medzi najdynamickejšie výrobcov športovej a doplnkovej výživy v Českej republike a veľmi úspešne distribuuje svoje produkty do zahraničia. Výhradným dovozcom výrobkov EXTRIFIT ® na Slovensko sa tento rok stala naša spoločnosť GDP s.r.o. so sídlom v Michalovciach . Doplnky výživy zn EXTRIFIT ® našli značnú obľubu najmä u kulturistov a vyznávačov životného štýlu Fitness.

 

 

 

Všetky výrobky, nesúce značku EXTRIFIT ®

 

 

vynikajú špičkovou kvalitou použitých surovín, sú registrované Ministerstvom zdravotníctva SR a vyhovujú prísnym normám Európskej únie. Firma EXTRIFIT ® uviedla na trh niekoľko unikátnych produktov, ako je napr enzymaticky hydrolyzovaný srvátkový proteín Hydro Instant, originálny bulharský terrestris s obsahom 90% saponínov - Bulgarian Tribu 90%, hydrolyzované srvátkové aminokyseliny Amino Hydro s obsahom 85% bielkovín, alebo jedinečné aminokyseliny Beef Amino Hydro 4000, vyrobené z hovädzieho hydrolyzovaného proteínu. Tieto aminokyseliny vynikajú extrémne vysokým obsahom bielkovín a unikátne sú minimálnym obsahom pojív. Špičkou v ponuke EXTRIFIT ® je tiež multivitamínový a multiminerálny produkt V52 Vita Complex Forte, obsahujúci 52 revitalizačných ingrediencií.

 

 

 

 

Súvisiace články

Aký je najlepší spaľovač tukov?

Aký je najlepší spaľovač tukov?

Za každým osvedčeným spaľovačom tukov nachádzame stimulanty na podporu metabolizmu. Rovnako dôležité sú podmienky pre účinnú termogenézu v tele. Za predpokladu, že vybrané produkty spĺňajú obe základné kritériá, dochádza k hlavným princípom spaľovania tukov. Podrobne ich vysvetlíme už v tomto príspevku a ich účinky prezentujeme vďaka vašim obľúbeným spaľovačom tukov. Zobraziť celý článok

Kedy užívať magnézium?

Kedy užívať magnézium?

Optimálna doba a okolnosti, kedy užívať magnézium, prispievajú k zdraviu tela už na bunkovej úrovni. Dostatočný príjem magnézia (horčíka) skvalitňuje naše fungovanie po fyzickej aj duševnej stránke. Preto radi participujeme na odpovediach ohľadom užívania magnézia.   Zobraziť celý článok

Zabezpečená online platba

Zabezpečená online platba

Vlastníme SSL / bezpečný certifikát

Odoberajte novinky

Dostávajte pravidelné informácie o novinkách e-mailom

Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania.

Vyplnením kontaktných údajov vyjadrujete súhlas so spracovaním vašich údajov v rámci Extrifit Slovakia
a pravidelné zasielanie noviniek.
Je možné sa z pravidelného odoberania noviniek kedykoľvek odhlásiť cez zaslaný newsletter.
Týmto vyhlasujeme, že vaše údaje nebudú použité na iné účely.