( NIE ) ZÁZRAČNÉ DOPLNKY - NO PRODUKTY

 

 

 

 

 

 

 

Hoci jedným dychom nezabudnú zdôrazniť dôležitosť pevnej stravy, v prípade moderného a v podstate veľmi mladého smere doplkov - NO produktov nezriedka túto produktovú vetvu zavrhujú. Považujú NO produkty za klamanie  zákazníkov a neúčinnú a zbytočnú vec. Ja som však striktne proti. A keďže sa medzi týchto  puristov a generačne starších  kulturistov musím chtiac nechtiac počítať, predložím vám teraz svoje argumenty.

 

 

 

 

 

 

Ale zatiaľ sa ešte raz vrátim k úvodu. O prospešnosti proteínov a sacharidov netreba siahodlho diskutovať. Sú to najzákladnejšie stavebné kamene pre rast svalov. Výčitkou pre ich užívanie môže byť jeden jediný argument. Môžete tieto stavebné látky dodať v strave. A to je určite pravda. Lenže ak máte aspoň cez 90 kíl, ak sa neváľate doma a musíte tiež prevádzkovať nejakú nepeknú činnosť typu práca a pod., Je doplňovanie bielkovín a sacharidov iba zo stravy mnohokrát komplikovanou záležitosťou. O to viac v dnešnej hektickej dobe. A pod ťarchou týchto okolností, založených prevažne na praktickej stránke veci, musí kapitulovať aj najväčší suplementový skeptik.

 

Jedinou skupinou suplementov, ktorá je dnes napriek tomu hojne využívaná a kde môže odporca doplnkov stravy viesť svoj urputný boj je skupina tzv. Nakopávačov . Stimulantov, ak chcete. Skrátka produktov, fungujúcich prevažne na základe stimulácie produkcie Oxidu dusnatého.

 

 

Argumenty pre odmietanie týchto výrobkov sú väčšinou tieto:

 

1) Nepotrebujem to, na každý tréning sa teším.

2) Stačí mi káva. Nie je to k ničomu, nič navyše to telu nedodáva.

3) Je to len placebo.

 

 

Nemôžem s tým súhlasiť. A to z jednoduchého dôvodu. NO produkty milujem a milujem tréning s ich pomocou.

 

 

 

 

 

 

 

 


Poďme sa teda pozrieť na argument číslo 1.

 

 

 

Nepotrebujem to, na každý tréning sa teším.

 

 

No tak to vám skutočne závidím. Vážne a bez irónie. Chodím cvičiť pravidelne. Aj teraz, keď nemám súťažné ambície a kariéra kulturistov zostala v prachu ďaleko za mnou, sa snažím tréning nevynechať a poctivo prísť na každý naplánovaný deň. Či  sa zakaždým teším? Hmm, noo, zakaždým rozhodne nie. Ale idem, nechcem úplne splesnivieť. Ide totiž tiež  o to, že sa síce tešiť môžem, ale ten tréning sa nie vždy podarí. Regenerácia už nie je to, čo bývala a predovšetkým je veľmi ťažké sa motivovať, ak nemáte konkrétny cieľ pred sebou. Ale NO produkty, konkrétne Hell Gél, alebo Agrezz, ak chcem byť adresne osobný a ktoré pravidelne striedam, mi dokážu  ten tréning maximálne spríjemniť. Dokážu rozpumpovať svalstvo, naplniť ho krvou a tým pádom privodiť nadšenie a zápal do tréningu. A ak ste nadšený , drtíte tréning s väčším zápalom a energiou, ako keď sa po posilňovni Flákate  viacmenej z povinnosti. Trochu by som to prirovnal k sexu. Na ten sa bezpochyby tiež  tešíte, ale čo si budeme hovoriť, niekedy dopadne tak, že je skoro lepšie sa dobre vycikať, než absolvovať toto ... To samozrejme myslím všeobecne. To je kľúčová veta potrebná k tomu, aby moja  manželka doma nevzala mojich päť sliviek. Ale užívanie NO produktov nie je len záležitosťou nás, bezcieľne cvičiacich kondičkárov . Stimulanty sú extrémne prospešné aj pre súťažných  kulturistov, ktorí majú nadšenie do tréningu tak nejako "v popise práce". Lenže skúste byť nadšený, keď máte X dní za sebou s nulovým príjmom sacharidov. Pamätám Tomáša Kašpara v tej nekonečne dlhej  súťažnej  príprave, neustále žmýkajúceho  vrecúško Hell Gelu v ústach. Alebo skoršieho člena Extrifit Teamu Dalibora Hájka, láskyplne prezývajúci  Hell Gel tortička . A to veru nie sú chlapíci ktorý nemajú motiváciu a vôľu do tréningu.

 

 

 

 

Argument číslo 2.

 

 

Nie je to k ničomu, nič navyše to telu nedodáva. Stačí mi káva.

 

 

Ak káva , alebo vaše kofeínové tablety obsahujú hromadu BCAA, poriadnu dávku glutamínu, matrix sacharidov, dennú dávku kreatínu, NitroPeptide a mnoho  ďalších látok, ako je tomu napríklad u Hellnoxu, tak vám nedá oponovať. Máte pravdu. Len by som rád poznal tú plantáž, kde rastie táto špeciálna odroda kávy. Myslím, že by hravo strčila do vrecka legendárnu brazílsku kávu z nemenej legendárneho českého filmu Blesk. Skrátka, aj keby vám nezafungoval onen stimulačný efekt, a to sa skutočne môže stať, do tela vám dorazí takmer denná dávka BCAA, kreatínu a cukrov, využiteľných počas tréningu. Nemusíte dávkovať ešte ďalší kreatín a nemusíte dávať po tréningu BCAA, v prípade Hellnoxu, ale aj Hell Gelu už to totiž máte pekne  naservírované v jednej dávke určenej pre váš tréning. Konštatovaním, že toto sa nejakému Red Bullu, Monsteru, alebo aj pokojne bežným Nóčkám nevyrovná, nebudem urážať vašu inteligenciu a tak pôjdeme radšej ďalej.

 

 

 

 

 

 

 

 

Argument č. 3 

 

 

Je to len placebo.

 

 

Nie je. Ale nebudem zastierať, že niekomu nemusí tento typ produktu zabrať. Ak zabudnem na  kladné efekty iných ako stimulačných substancií, popísaných o odsek vyššie, tak niektorí ľudia majú jednoducho prah vnímavosti k stimulačným látkam nastavený niekde v kozme a zaberú na nne  iba nejaké vyložené Dryáky . Aj ja si úplne kľudne môžem dať 2-3 kávy  pár minút pred tým, než upadnem do ničím nerušeného spánku. Ale E.NOX a Hell Gél ma berie. Agrezz ani nehovorím . Nakoniec  aj tento text vzniká o  pol tretej ráno pod účinkom kombinácie 0,5 vrecúška Hell Gelu a jedného vrecka Agrezzu vypitého pred večerným tréningom. Takže placebo dosť ťažko zaženie zívaním  hroziacej roztrhnutím hlavy. A navyše je tu ešte jeden fakt.

 

 

 

Dlho som váhal, či sa do nasledujúcich riadkov pustiť, ale potom som si povedal, prečo nie. Asi spustím lavínu nejakých anonymných príspevkov, ale aspoň bude trochu živo. Ide o to, že by som asi mohol pripustiť vlastnú skúsenosť s anabolickými steroidmi. Ten pocit plnosti a nakrvenia  svalov, pocit nezničiteľnosti pri tréningu je podľa mňa oveľa rozšírenejším dôvodom, vedúcim  ku konzumácii steroidov, než samotné svalové prírastky. Problém je, keď s ich konzumáciou skončíte. Nenakrvíte nič, ani keby ste cvičili na hlave. Pri tréningu ste zbitý , boľavý, otrávený a naštvaný z toho, že ten geroj, ktorým ste doteraz boli, je ten tam. Áno, neustále vyzeráte dobre. Lepšie ako ostatní, ale nechuť, s ktorou absolvujete svoje "čisté" série, je doslova zhmotnený do vás seba samého. Takže váš tréning bude upadať, tým pádom odíde aj ten zvyšok svalov čo vám po kúre zostal a vy stojíte len pred rozhodnutím, či sa na to úplne nevykašlete, alebo to tam zase pustiť. Aj ja som pred tým rozhodnutím stál. Kým neprišli na trh NO produkty. Ak si teraz v duchu hovoríte: "Ježišu, to je zase reklamná tlačenka" nebudem vám v tom brániť. Hovorte si to. Ale mne je to srdečne jedno, pretože viem, že napumpovaný HellNoxom, alebo Agrezzem zažívam rovnaké pocity ako na bobkách. Napumpovanie svalov, pulzujúce žily, energia do cvičenia a radosť z celkového prekrvenia , to všetko vám zaručí, že jednoducho zase makáte  a bojujete na tréningu s poriadne  naloženou  váhou. Nehovorím, že prorastové účinky sú rovnaké, to by som z vás robil blbca. Ale hovorím, že  pocity sú rovnaké . A tie pocity vás dotlačia  k tomu, že jednoducho nepadáte  zďaleka toľko, ako by tomu bolo. Zároveň tieto  riadky môžu odpovedať na nahlas nikdy nevypovedanú otázku ortodoxných Naturalov , ktorí sa zhrozia  sami seba pri myšlienke "aké by to asi bolo?"

 

Rovnaké priatelia. Viem, o čom hovorím.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Súvisiace články

Aký je najlepší spaľovač tukov?

Aký je najlepší spaľovač tukov?

Za každým osvedčeným spaľovačom tukov nachádzame stimulanty na podporu metabolizmu. Rovnako dôležité sú podmienky pre účinnú termogenézu v tele. Za predpokladu, že vybrané produkty spĺňajú obe základné kritériá, dochádza k hlavným princípom spaľovania tukov. Podrobne ich vysvetlíme už v tomto príspevku a ich účinky prezentujeme vďaka vašim obľúbeným spaľovačom tukov. Zobraziť celý článok

Kedy užívať magnézium?

Kedy užívať magnézium?

Optimálna doba a okolnosti, kedy užívať magnézium, prispievajú k zdraviu tela už na bunkovej úrovni. Dostatočný príjem magnézia (horčíka) skvalitňuje naše fungovanie po fyzickej aj duševnej stránke. Preto radi participujeme na odpovediach ohľadom užívania magnézia.   Zobraziť celý článok

Zabezpečená online platba

Zabezpečená online platba

Vlastníme SSL / bezpečný certifikát

Odoberajte novinky

Dostávajte pravidelné informácie o novinkách e-mailom

Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania.

Vyplnením kontaktných údajov vyjadrujete súhlas so spracovaním vašich údajov v rámci Extrifit Slovakia
a pravidelné zasielanie noviniek.
Je možné sa z pravidelného odoberania noviniek kedykoľvek odhlásiť cez zaslaný newsletter.
Týmto vyhlasujeme, že vaše údaje nebudú použité na iné účely.