V čom spočíva filozofia crossfit tréningov?

Pri každom tréningu chceme svoje telo naštartovať a dostať k lepším výkonom. Existuje však konkrétny vysoko intenzívny cvičebný program, pri ktorom dochádza k rozvoju telesnej kondície za pomerne krátky čas. Reč je o modernom crossfit tréningu, ktorý vznikol z niekoľkých cvičebných metód a nebráni sa ani experimentovaniu. Chcete si dať do tela? Prihláste sa na crossfit s odbornými inštruktormi, ktorí vás postupne vyškolia, ako prekonávať svoje limity!

Aký tréningový plán predstavuje crossfit?

Skutočne všestranný. Pri zostavovaní crossfit tréningov chceme posilniť všetky svalové partie, pravidelne obmieňať polohy, prevedenia toho istého cviku doplneného o rôzne cvičebné pomôcky. Crossfit teda zapája viaceré športové aj súťažné aktivity v niekoľkých sériách cvikov. Pri zvýšenej intenzite za čo najkratší čas máte dosiahnuť lepšiu svalovú a kĺbovú pohyblivosť (ale aj odolnosť), vytrvalosť, koncentráciu a presnosť, silu a rýchlosť.

Viete, že bez ohľadu na to, či ide o crossfit tréning pre začiatočníkov alebo pokročilých, cvičenie trvá maximálne 1,5 hod?

Síce ideme do cvičenia crossfit so stanoveným plánom, počas tréningu ho možno vylepšiť o ďalší prvok z atletiky, vzpierania alebo z gymnastiky. Základom je vykonať cvik v stanovenom čase a v odporúčaných opakovaniach.

Inštruktori crossfit radia, aby na jeden cvik pripadalo 10, resp. max. 15 opakovaní pri komplexnom posilňovaní svalových partií.   

V čom vás zdokonalí cvičenie crossfit?

Základné crossfit cvičenie je vysoko intenzívne, no pravidelne k nemu pridávame ďalšiu a ďalšiu záťaž. Postupne však vidieť „prírastky“ vo svaloch a v celkovej kondícii. Z toho vyplýva, že cvičenie crossfit pomáha spaľovať čo najviac energie za istý čas. Zlepšuje sa odolnosť svalov, ciev, znižuje sa hladina cholesterolu a cukru v krvi. Rozvoj vytrvalosti a výbušnosti pri tréningu je prevenciou voči stavom úzkosti, psychickej nepohode až depresiám.

Pri cvičení nezabudnite aj na doplnky strany, v našej ponuke nájdete široký výber doplnkou výživy.

Tipy na cvičenie crossfit

Tréning podlieha podrobnému rozpisu, čo sa v ktorý deň cvičí. Zakaždým vychádzame z cvikov pre zahriatie tela a posilnenie svalstva. Pod tým možno rozumieť beh, šprint či drepy s výskokom. Ďalej sa pokračuje so závažím, činkami, loptičkami, na medicinbaloch alebo na hrazdách. Využívajú sa aj cviky s vlastnou váhou, a to napr. rôzne varianty klikov, drepov či sedov a ľahov.

Viac o tréningu

Váš tréningový plán (15 – 20 min) môže vyzerať aj takto:
 

1. set cvikov

  • 15 x výpady
  • 15 x sed – ľah
  • 10 x drep v stoji na šírku ramien

2. set cvikov

  •  Beh na mieste 1 minúta
  • 15 x bicepsový zdvih v stoji
  • 15 x angličáky

3. set cvikov

  • 10 x kľuky
  • 10 x bench dip
  • 10 x drep v širokom stoji

 

 

 

Produkty v článku

Súvisiace články

JE TENTO PROTEÍN VHODNÝ DO DIÉTY?

JE TENTO PROTEÍN VHODNÝ DO DIÉTY?

Ak by existoval nejaký rebríček kladených otázok, ten z nadpisu článku by iste okupoval prvé priečky. Tak si na ten dotaz poďme poctivo odpovedať. Zobraziť celý článok

CUDZIA GENETIKA NIE JE TVOJA VÝHOVORKA

CUDZIA GENETIKA NIE JE TVOJA VÝHOVORKA

Poráža tvrdá práca talent? Rozhodne áno. A mám tu pár pádnych príkladov. Zobraziť celý článok

Zabezpečená online platba

Zabezpečená online platba

Vlastníme SSL / bezpečný certifikát

Odoberajte novinky

Dostávajte pravidelné informácie o novinkách e-mailom

Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania.

Vyplnením kontaktných údajov vyjadrujete súhlas so spracovaním vašich údajov v rámci Extrifit Slovakia
a pravidelné zasielanie noviniek.
Je možné sa z pravidelného odoberania noviniek kedykoľvek odhlásiť cez zaslaný newsletter.
Týmto vyhlasujeme, že vaše údaje nebudú použité na iné účely.