Cviky na biceps doma

V kulturistike predstavuje natoľko špecifický sval, že o jeho udržiavaní sa postupne vyčlenili jednotlivé teórie. Mnohé z nich sa týkajú nielen tréningov s bicepsovými cvikmi, ale aj samotného postavenia bicepsov medzi svalovými skupinami. Dnes im aj my venujeme patričnú pozornosť, o čom svedčí výber obľúbených cvikov na bicepsy doma.

Akú významnú funkciu zohrávajú bicepsy?

Bicepsom v športovej oblasti nikdy nepatrili prvenstvá ani z hľadiska veľkosti, rozsahu, či sily. Aj napriek tomu táto svalová skupina sa značne podieľa na budovaní svalnatej postavy. Skutočne už základné cviky na biceps doma vizuálne podporujú „obraz vypracovanej postavy“. Previesť ho do reálnej podoby vieme na každom zdravom tele, dôležitý je svedomitý prístup k tréningom a k regenerácii.

Skvelou radou je

Vyberať domáce bicepsové cviky tak, aby si tento dvojhlavý sval prednej časti horného ramena udržiaval pôvodnú funkciu ohýbať lakťový kĺb. Rovnako nenahraditeľný je zdravý a funkčný biceps pre sťahovanie predlaktia smerom k ramenu. Navyše trénované bicepsy patria medzi vizuálne dobre pôsobiace svalové skupiny. Preto odporúčame trénovať ich aj pre dominantný vzhľad „akoby dvoch bicepsových hláv“.

Prečítajte si: Ako najlepšie precvičiť ramená?

Vybrané cviky na biceps doma

Bicepsový zdvih s jednoručkami

Ide o jeden z ľahko aplikovateľných cvikov v domácom prostredí. Pravidelným cvičením upevňujeme bicepsové svaly a zároveň predlaktie. Pre efektívne cvičenie kontrolujeme už svoj postoj – stáť mierne rozkročný. Paže udržiavame pozdĺž tela a pre úspešný pohyb činkami aj uchopenie činiek podhmatom – vo východiskovej polohe pri bokoch. Dôležitý je zdvih jednoručiek oblúkom až k ramennému kĺbu. Vydychujeme. Vo vrcholnej pozícii zotrváme niekoľko sekúnd a vraciame sa do začiatočnej pozície s nádychom.

Pozor, pri zdvíhaní jednoručiek si „nepomáhame“ predklonom alebo tzv. spúšťaním trupu.

Odporúčame tiež

Bicepsový zdvih s jednoručkami v sede

  • Dôležité sedieť takmer na konci lavičky
  • Udržiavať rovný chrbát
  • Na začiatku jednoručky držať neutrálnym úchopom, dlaňami smerom k telu
  • Postupne zdvíhame a rotujeme predlaktím tak, aby dlane s činkami smerovali k tvári
  • Ideálne zdvíhať obe jednoručky naraz.

Zhyby

Zdanlivo jednoduché „zavesiť“ sa na hrazdu, no v skutočnosti prevedenie cviku vyžaduje už dostatočne rozvinutú športovú silu a pamäť.

Zhyby považujeme za výzvu, ako dosiahnuť pekné bicepsy doma. Máme pritom na výber cvičiť bicepsy nadhmatom alebo podhmatom.

 

Viete, že zhyby podhmatom sa považujú za jednoduchšie zvládnuteľné než nadhmatom?

 

Podhmatom sa viac zameriavame na bicepsy, inak by sme trénovali prevažne chrbát. Zároveň je vhodné orientovať cvik s úchopom na šírku ramien, ale ho aj rôzne variovať. Vhodné zapojiť do prvých tréningov 8 sérií po 2 opakovania.

Viac aj na:
https://www.nutrisense.io/blog/bicep-bodyweight-exercises

Produkty v článku

Obľúbené EXTRIFIT® Hero

EXTRIFIT® Hero

61,00 € 81,60 €

Novinka EXTRIFIT SLEEP !

EXTRIFIT SLEEP !

14,50 € 18,00 €

Súvisiace články

Tipy na fitness jedálniček pre ženy

Tipy na fitness jedálniček pre ženy

Pri dodržiavaní zásad zdravého stravovania je v oblasti fitness možné jesť a nepriberať. Rozhodnúť sa pre stravovací fitness program nie je vôbec jednoduché – vyžaduje si sebavedomý a zároveň trpezlivý prístup, navyše triezvy úsudok bez fám a mýtov zo sveta fitness chudnutia. Nech sa páči – dnes podávame inšpirácie na zdravý jedálniček pre ženy! Zobraziť celý článok

Kedy piť proteín pri chudnutí?

Kedy piť proteín pri chudnutí?

Vo svete športu a fitness je úplne bežné piť na zdravie, krásu a kondíciu. Dôležitú úlohu v tom zohrávajú aj proteínové výživové doplnky. Z množstva dostupných vyberáme obľúbené proteíny pri chudnutí. Aj tie ďalej rozlišujeme na základe typu, účinkov, použitia a dávkovania. Tieto kritériá umožňujú lepšie sa orientovať v sortimente, vďaka čomu bude chudnutie efektívnejšie. Zobraziť celý článok

Zabezpečená online platba

Zabezpečená online platba

Vlastníme SSL / bezpečný certifikát

Odoberajte novinky

Dostávajte pravidelné informácie o novinkách e-mailom

Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania.

Vyplnením kontaktných údajov vyjadrujete súhlas so spracovaním vašich údajov v rámci Extrifit Slovakia
a pravidelné zasielanie noviniek.
Je možné sa z pravidelného odoberania noviniek kedykoľvek odhlásiť cez zaslaný newsletter.
Týmto vyhlasujeme, že vaše údaje nebudú použité na iné účely.